Ξεκίνησε λίγο μετά τις 11:30 το πρωί του Σαββάτου στο Αγρίνιο, η Παρέλαση για την Επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821, επί της οδού Παπαστράτου, Πλατείας Δημοκρατίας, πεζοδρόμου Χαριλάου Τρικούπη και πέρας στη συμβολή των Οδών Χαριλάου Τρικούπη και Μακρή.
- Συντονιστές της παρέλασης:
Για την Α/θμια Εκπαίδευση οι Εκπαιδευτικοί: κ. Πατερέκας Χρήστος του 9ου Δημοτικού Σχολείου Αγρινίου, η κα. Λιάγκα Αλεξάνδρα της ΔΠΕ Αιτωλοακαρνανίας, η κα. Μποτίνη Γεωργία του 17ου Δημοτικού Σχολείου Αγρινίου
Για τη Β/θμια Εκπαίδευση η εκπαιδευτικός Φυσικής Αγωγής κα. Ευτέρπη Ρεντζή του 4ου Γυμνασίου Αγρινίου.
Στις 12:30 μετά το πέρας της Παρέλασης θα ακολουθήσει μικρή δεξίωση στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου (πρώην κτίριο Τράπεζας της Ελλάδας, Οδός Αναστασιάδη 1)
Δείτε βίντεο και εικόνες από την Παρέλαση:
\
Σχετικά Άρθρα
Στον Antenna Star 103.5 ο Λίνος Μπλέτσας για τις Ενεργειακές Κοινότητες της Περιφέρειας (Ηχητικό)
Η Άννα-Μαρία Παπαχαραλάμπους στον Antenna Star 103.5: «Την επιτυχία τη μετράμε στον δρόμο» (Ηχητικό)
Αλέξανδρος Τσουβέλας: Στον Antenna Star 103.5 με τις δικές του «Αλήθειες» (Ηχητικό)