Αγρίνιο: Την Τρίτη στον Πεζόδρομο της Βότση δράση για τη Διεθνή Ημέρα Εξάλειψης της Φτώχειας
- Δράση ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης του κοινού, με αφορμή την 17η Οκτωβρίου που έχει οριστεί ως «Διεθνής Ημέρα Εξάλειψης της Φτώχειας», πραγματοποιούν οι Κοινωνικές Δομές του Δήμου Αγρινίου (Δομή Παροχής Βασικών Αγαθών: Κοινωνικό Παντοπωλείο, Παροχή Συσσιτίου, Κοινωνικό Φαρμακείο, Δομές Αστέγων Δήμου Αγρινίου: Ανοικτό Κέντρο Ημέρας & Υπνωτήριο, Κέντρο Κοινότητας με Παράρτημα Ρομά, Ξενώνας Φιλοξενίας Γυναικών).
Η «Διεθνής Ημέρα Εξάλειψης της Φτώχειας» έχει ως στόχο την ευαισθητοποίηση των πολιτών σχετικά με την ανάγκη δημιουργίας ενός κόσμου χωρίς αποκλεισμούς, όπου όλοι θα μπορούν να απολαμβάνουν πλήρη δικαιώματα και να ζουν με αξιοπρέπεια.
Η δράση θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη, 17 Οκτωβρίου 2023 και ώρες: 10:30 – 12:30 στον Πεζόδρομο Βότση.
«Στηρίζοντας τις κοινωνικές μας δομές, στηρίζουμε οικογένειες και παιδιά συμπολιτών μας που έχουν ανάγκη», καταλήγει η σχετική ανακοίνωση την οποία υπογράφει ο Αντιδήμαρχος Κωνσταντίνος Καλαντζής.
Σχετικά Άρθρα
Στον Antenna Star 103.5 ο Λίνος Μπλέτσας για τις Ενεργειακές Κοινότητες της Περιφέρειας (Ηχητικό)
Η Άννα-Μαρία Παπαχαραλάμπους στον Antenna Star 103.5: «Την επιτυχία τη μετράμε στον δρόμο» (Ηχητικό)
Αλέξανδρος Τσουβέλας: Στον Antenna Star 103.5 με τις δικές του «Αλήθειες» (Ηχητικό)