Η Δομή Παροχής Βασικών Αγαθών: Κοινωνικό Παντοπωλείο, Δομή Συσσιτίου και Κοινωνικό Φαρμακείο της Διεύθυνση Κοινωνικής Προστασίας και Δημόσιας Υγείας του Δήμου Αγρινίου με αφορμή την 6η Μαρτίου, η οποία έχει οριστεί από το Υπουργείο Παιδείας ως Πανελλήνια Ημέρα κατά της σχολικής βίας και του εκφοβισμού, σε συνεργασία με την Κ.Ε.Δ.Ε. και το Κέντρο Κοινωνικής Δράσης και Καινοτομίας-ΚΜΟΠ συμμετέχουν σε δράσεις πρόληψης και αντιμετώπισης του εκφοβισμού στα σχολεία μέσω του προγράμματος «Live Without Bullying».
- Σε μια συμβολική ενέργεια με στόχο την ευαισθητοποίηση της τοπικής κοινωνίας, την Κυριακή 6 Μαρτίου, θα φωταγωγηθεί το κτίριο της Τράπεζας της Ελλάδας (Αναστασιάδη 1) με πράσινο χρώμα, που είναι το «χρώμα της ελπίδας».
Σχετικά Άρθρα
Στον Antenna Star 103.5 ο Λίνος Μπλέτσας για τις Ενεργειακές Κοινότητες της Περιφέρειας (Ηχητικό)
Η Άννα-Μαρία Παπαχαραλάμπους στον Antenna Star 103.5: «Την επιτυχία τη μετράμε στον δρόμο» (Ηχητικό)
Αλέξανδρος Τσουβέλας: Στον Antenna Star 103.5 με τις δικές του «Αλήθειες» (Ηχητικό)