Οι Εκλογές σε τρία Εκλογικά Κέντρα στην Αιτωλοακαρνανία ξεκίνησαν με μικρά προβλήματα που ξεπεράστηκαν περίπου μία ώρα από την έναρξη της εκλογικής διαδικασίας…
- Με μικρά προβλήματα στην Αιτωλοακαρνανία ξεκίνησαν οι εκλογές στην περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας.
Πιο συγκεκριμένα, όπως διευκρίνισε στο Αθηναϊκό – Μακεδονικό Πρακτορείο Ειδήσεων η αντιπεριφερειάρχης Αιτωλοακαρνανίας Μαρία Σαλμά, «με καθυστέρηση ξεκίνησε η εκλογική διαδικασία σε ένα Εκλογικό Τμήμα της Ορεινής Ναυπακτίας διότι παρουσίασε βλάβη το αυτοκίνητο του Δικαστικού Αντιπροσώπου».
Επίσης, σύμφωνα με την Αντιπεριφερειάρχη, «με καθυστέρηση ξεκίνησε η εκλογική διαδικασία και σε άλλα δύο Εκλογικά Τμήματα στην Αιτωλοακαρνανία, λόγω αργοπορίας των Δικαστικών Αντιπροσώπων».
Πάντως, όπως τόνισε η Μαρία Σαλμά, «όλοι οι Δικαστικοί αντιπρόσωποι βρίσκονται πλέον στις θέσεις τους, η εκλογική διαδικασία εξελίσσεται κανονικά και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα».
Σχετικά Άρθρα
Στον Antenna Star 103.5 ο Λίνος Μπλέτσας για τις Ενεργειακές Κοινότητες της Περιφέρειας (Ηχητικό)
Η Άννα-Μαρία Παπαχαραλάμπους στον Antenna Star 103.5: «Την επιτυχία τη μετράμε στον δρόμο» (Ηχητικό)
Αλέξανδρος Τσουβέλας: Στον Antenna Star 103.5 με τις δικές του «Αλήθειες» (Ηχητικό)