Με ικανοποιητική συμμετοχή ολοκληρώθηκε χθες Σάββατο 18 Μαρτίου, η 2η Αιμοδοσία του 2023, αφού προσήλθαν 30 αιμοδότες και συγκεντρώθηκαν 24 μονάδες αίματος.
- Όπως αναφέρει η ιστοσελίδα thermonews.gr, η προσέλευση νέων αιμοδοτών από τη Γ’ Λυκείου είναι ένα ελπιδοφόρο μήνυμα για την ενεργοποίηση νέων ανθρώπων στην εθελοντική προσφορά αίματος.
Όλη η ιατρική Ομάδα του Ρίου αποτελούμενη από τη γιατρό Δήμητρα Λεμπούση, το νοσηλευτή Σπύρο Βυθούλκα, τη νοσηλεύτρια Δήμητρα Ραυτοπούλου και τον οδηγό Ανδρέα Σταύρου, έδωσε τον καλύτερο εαυτό της για την επιτυχία της Αιμοδοσίας.
Ο Σύλλογος Εθελοντών Αιμοδοτών Θέρμου θα συνεχίσει την προσπάθεια για την αύξηση του αριθμού των Αιμοδοτών.
Σχετικά Άρθρα
Στον Antenna Star 103.5 ο Λίνος Μπλέτσας για τις Ενεργειακές Κοινότητες της Περιφέρειας (Ηχητικό)
Η Άννα-Μαρία Παπαχαραλάμπους στον Antenna Star 103.5: «Την επιτυχία τη μετράμε στον δρόμο» (Ηχητικό)
Αλέξανδρος Τσουβέλας: Στον Antenna Star 103.5 με τις δικές του «Αλήθειες» (Ηχητικό)