Το Σάββατο 4 και την Κυριακή 5 Δεκεμβρίου 2021, η Γυμναστική Εταιρεία Αγρινίου διοργανώνει διήμερο πολιτιστικών εκδηλώσεων, με θέμα την επέτειο των 200 ετών από την έναρξη της επανάστασης του 1821 και στόχο την επιμόρφωση και την ψυχαγωγία των κατοίκων της πόλης, ανεξάρτητα από την ηλικία τους.
- Το Σάββατο, 4 Δεκεμβρίου 2021 λίγο μετά τις 19:30 στο Παπαστράτειο Μέγαρο πραγματοποιήθηκε η παρουσίαση του ντοκιμαντέρ «Το Βραχώρι στην Επανάσταση του 1821» που ετοίμασε η Σχολή Τοπικής Ιστορίας και Πολιτισμού «Αθανάσιος Παλιούρας» με θέμα την ιστορία του Βραχωρίου, τα χρόνια πριν και μετά την απελευθέρωση της πόλης.
Οι ιστοσελίδες του «Agrinio365» Media Group (AgrinioTimes.gr – Antenna-Star.gr) σας μεταφέρουν αποσπασματικά βίντεο καθώς και πλούσιο φωτογραφικό υλικό:
Σχετικά Άρθρα
Στον Antenna Star 103.5 ο Λίνος Μπλέτσας για τις Ενεργειακές Κοινότητες της Περιφέρειας (Ηχητικό)
Η Άννα-Μαρία Παπαχαραλάμπους στον Antenna Star 103.5: «Την επιτυχία τη μετράμε στον δρόμο» (Ηχητικό)
Αλέξανδρος Τσουβέλας: Στον Antenna Star 103.5 με τις δικές του «Αλήθειες» (Ηχητικό)