Γ’ Εθνική: Πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας ο Ναυπακτιακός – Έχασε ο Παναγρινιακός

Ολοκληρώθηκε πριν από λίγη ώρα η 7η αγωνιστική του 4ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής με τον απολογισμό για τις δύο ομάδες της Αιτωλοακαρνανίας να είναι μία ήττα και μία ισοπαλία.

• Ο Παναγρινιακός ηττήθηκε από τον ανώτερο βαθμολογικά και αγωνιστικά Τηλυκράτη Λευκάδας με 2-0 χάρη σε δύο τέρματα που πέτυχε ο Σιμόνι στο 26ο και στο 64ο λεπτό της συνάντησης, ενώ ο Ναυπακτιακός Αστέρας κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στην Παναχαϊκή αναγκάζοντας την ομάδα της Πάτρας να έχει την πρώτη εντός έδρας απώλεια βαθμών στο φετινό Πρωτάθλημα. Καρακλάιτζ στο 24ο λεπτό και Μαχαίρας στο 31ο διαμόρφωσαν το τελικό 1-1.

4ος όμιλος – 7η αγωνιστική

Τηλυκράτης Λευκάδας – Παναγρινιακός 2-0

Παναχαϊκή – Ναυπακτιακός Αστέρας 1-1

Παναιγιάλειος – Διαγόρας Βραχνεΐκων 2-2

Π.Α.Ο. Βάρδας – Π.Α.Σ. Αχέρων Καναλακίου 1-2

Α.Ο. Διαβολιτσίου – Αναγέννηση Άρτας 2-0

Εθνικός Σκουλικάδου – Αμβρακικός Λουτρού 3-0 α.α.

Ρεπό: Αίας Γαστούνης

Με βάση τα σημερινά αποτελέσματα ο Ναυπακτιακός Αστέρας βρίσκεται στην 6η θέση με εννέα βαθμούς έπειτα από έξι αγωνιστικές, ενώ ο Παναγρινιακός έχει πέντε βαθμούς έπειτα από έξι ματς ισοβαθμώντας στις τελευταίες θέσεις με Παναιγιάλειο και Π.Α.Ο. Βάρδας.

Επιμέλεια: Παρασκευάς Μάζης

«Agrinio365» Media Group (Antenna-Star.gr – AgrinioTimes.gr)