Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα των τεσσάρων ομάδων της Αιτωλοακαρνανίας

Ύστερα από πέντε μήνες αγωνιστικής απραξίας οι ομάδες της Γ’ Εθνικής ή αλλιώς Football League 2 επέστρεψαν στους αγωνιστικούς χώρους για τη διεξαγωγή της 4ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος.

• Σε ότι αφορά τις τέσσερις ομάδες που εκπροσωπούν την Ένωση των Ποδοσφαιρικών Σωματείων Αιτωλοακαρνανίας, είχαμε δύο «λευκές» ισοπαλίες και δύο ήττες.

Πιο συγκεκριμένα ο Παναγρινιακός παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε έχοντας ως κορυφαία αυτή του Γκασούκα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου έμεινε στο 0-0 κόντρα στο πρωτοπόρο και φαβορί του ομίλου, Αχέροντα Καναλακίου.

Με τον Νίκο Μιμηγιάννη στον πάγκο η Αθλητική Ένωση Μεσολογγίου απέσπασε τον πρώτο της βαθμό κρατώντας την Αναγέννηση Άρτας στο 0-0.

Στην Κέρκυρα αγωνίστηκε ο Αμβρακικός Λουτρού αντιμετωπίζοντας τον Α.Ο. Κασσιόπης. Παρά το γεγονός ότι δημιούργησε ευκαιρίες, αρκούσε μια στιγμιαία αδράνεια των αμυντικών στο 57′ για να χαρίσει το γκολ και τη νίκη στους Γηπεδούχους.

Τέλος, ο Ναυπακτιακός Αστέρας που αγωνίζεται στον 9ο όμιλο της Γ’ Εθνικής φιλοξενήθηκε από τον Πάμισο Μεσσήνης γνωρίζοντας την ήττα με 1-0 χάρη σε γκολ του Χαραλαμπόπουλος στο 75′ αν και οι παίχτες του Δημήτρη Τομπάζη είχαν κατοχή και έδειχναν περισσσότερο ενεργοί στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού.

Επιμέλεια: Παρασκευάς Μάζης