Ενημερώθηκε, πρωινές ώρες χθες, η Λιμενική Αρχή Λευκάδας, για τραυματισμό 63χρονου ημεδαπού αλιέα, στην θαλάσσια περιοχή «Παλιόβαρκα» Μύτικα Αιτωλοακαρνανίας.
- Συγκεκριμένα, ο ανωτέρω μετά το πέρας της περισυλλογής των διχτυών από το Ε/Π- Α/Κ σκάφος ιδιοκτησίας του, πραγματοποίησε λήψη θαλάσσιου λουτρού και κατά την επιβίβαση του στο ανωτέρω σκάφος τραυματίστηκε στο δεξί κάτω άκρο του.
Ο 63χρονος μεταφέρθηκε από σκάφος που βρισκόταν στην εν λόγω περιοχή, στον Λιμένα Μύτικα Αιτωλοακαρνανίας, ενώ διεκομίσθη στο Κέντρο Υγείας Μύτικα για την παροχή των πρώτων βοηθειών και στη συνέχεια με ασθενοφόρο όχημα του Ε.Κ.Α.Β. στο Γενικό Νοσοκομείο Λευκάδας, για περαιτέρω ιατρική περίθαλψη.
Προανάκριση διενεργείται από το Λιμεναρχείο Λευκάδας.
Σχετικά Άρθρα
Στον Antenna Star 103.5 ο Λίνος Μπλέτσας για τις Ενεργειακές Κοινότητες της Περιφέρειας (Ηχητικό)
Η Άννα-Μαρία Παπαχαραλάμπους στον Antenna Star 103.5: «Την επιτυχία τη μετράμε στον δρόμο» (Ηχητικό)
Αλέξανδρος Τσουβέλας: Στον Antenna Star 103.5 με τις δικές του «Αλήθειες» (Ηχητικό)