Δήμος Αγρινίου: 23 Έδρες ο Παπαναστασίου, έντεκα ο Πιστιόλας, τρεις ο Τραπεζιώτης και δύο ο Παπανικολάου
- Με ενσωματωμένο το 100% των Εκλογικών Τμημάτων (218 συνολικά) ο Γιώργος Παπαναστασίου συγκέντρωσε ποσοστό 49% και καταλαμβάνει 23 Έδρες στο Δημοτικό Συμβούλιο!
Στο 33,19% ανέρχεται το ποσοστό του Κώστα Πιστιόλα που θα έχει 11 Έδρες ενώ ο Δημήτρης Τραπεζιώτης με ποσοστό 10,66% θα εκπροσωπηθεί στο Δημοτικό Συμβούλιο με τρεις αιρετούς.
Στο 5,18% (2 Έδρες) έφθασε το ποσοστό της «Λαϊκής Συσπείρωσης» με Επικεφαλής τον Τίμο Παπανικολάου ενώ το «Ανυπότακτο Αγρίνιο» με Επικεφαλής τον Στέλιο Μερμίγκη συγκέντρωσε ποσοστό μόλις 1,97%, οπότε δε θα συμμετάσχει με εκπρόσωπό του στο νέο Δημοτικό Συμβούλιο Αγρινίου από την 1η Ιανουαρίου 2024.
Σχετικά Άρθρα
Στον Antenna Star 103.5 ο Λίνος Μπλέτσας για τις Ενεργειακές Κοινότητες της Περιφέρειας (Ηχητικό)
Η Άννα-Μαρία Παπαχαραλάμπους στον Antenna Star 103.5: «Την επιτυχία τη μετράμε στον δρόμο» (Ηχητικό)
Αλέξανδρος Τσουβέλας: Στον Antenna Star 103.5 με τις δικές του «Αλήθειες» (Ηχητικό)