Κύπελλο – Τέλος παιχνιδιού: Παναιτωλικός (0-3) Ολυμπιακός

• 90′ Η μπάλα στα δίχτυα από τον Λοβέρα, αλλά δεν υπάρχει γκολ αφού ο Ραντζέλοβιτς που έκανε το γύρισμα δεν έχει προλάβει την μπάλα προτού βγει εκτός αγωνιστικού χώρου.

85′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-3! Κεφαλιά του Σισέ, έπειτα από φάουλ του Πέπε, η μπάλα στα δίχτυα

78′ Μανθάτης αντί Ματσόλα για τον Παναιτωλικό. Πρόκειται για αναγκαστική αλλαγή

74′ Ντάλσιο μέσα, Αριγίμπι έξω για τον Παναιτωλικό

73′ Κάιπερς και Λοβέρα αντί Σίλβα και Βρουσάι για τον Ολυμπιακό

72′ Κεφαλιά του Ματσόλα, μπλόκαρε ο Κρίστινσον

68′ Σουντανί αντί Χασάν για τον Ολυμπιακό

65′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-2! Σέντρα του Ανδρούτσου από τα δεξιά, σουτ του Χασάν και απόκρουση του Μελίσσα, με τον Βρουσάι να παίρνει το… follow από κοντά με δυνατό σουτ που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

60′ Σουρλής αντί Μπουχαλάκη και Ραντζέλοβιτς αντί Μπρούμα

59′ Μπαρμπόσα αντί Άλβαρες για τον Παναιτωλικό και Ματσόλα αντί Αζάντι

58′ Κάθετη του Μπρούμα για τον Χασάν, αλλά τον έκοψε την ύστατη στιγμή η άμυνα του Παναιτωλικού

50′ Σουτ του Μπρούμα στα σώματα, νέο σουτ από τον Ανδρούτσο που αστόχησε σχεδόν από το ημικύκλιο

Κύπελλο – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Παναιτωλικός (0-1) Ολυμπιακός

• 41′ Κίτρινη στον Παπαδόπουλος για φάουλ στον Αριγίμπι

40′ Ψαλιδάκι του Μαλή, διώχνει εντυπωσιακά ο Κρίστινσον, αλλά υπάρχει υπόδειξη για οφσάιντ.

38′ Επικίνδυνη επίσκεψη του Παναιτωλικού στα καρέ του Ολυμπιακού, με τον Τζανακάκη να σεντράρει και η μπάλα βρήκε στο τακουνάκι του Άλβαρες και στη συνέχεια απομακρύνθηκε.

36′ Δυνατό, αλλά και αρκετά άστοχο σουτ του Αζάντι εκτός περιοχής για τον Παναιτωλικό

24′ Μεγάλη ευκαιρία του Ολυμπιακού για το 2-0. Ο Μπρούμα μπήκε σφήνα ανάμεσα σε Βάντερσον και Περέιρα μετά από μακρινή μπαλιά του Σίλβα, πλάσαρε και έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μελίσσα.

22′ Σέντρα σουτ του Αριγίμπι από τα αριστερά, μπλόκαρε ο Κρίστινσον

20′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-1! Σέντρα του Χολέμπας, δεν διώχνει καλά ο Περέιρα και η μπάλα έφτασε στον Βρουσάι, που τροφοδότησε τον Μπρούμα και ο Πορτογάλος με δυνατό σουτ νίκησε τον Μελίσσα

17′ Σουτ του Ανδρούτσου έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Μελίσσας με τη δεύτερη.

14′ Σουτ του Αζάντι, μπλόκαρε ο Κρίστινσον. Νωρίτερα, υπήρξαν διαμαρτυρίες για εντός της περιοχής μαρκάρισμα του Μπρούμα στον Περέιρα.

12′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Κάθετη του Μπρούμα για τον Χασάν, που βγήκε φάτσα με τον Μελίσσα και ίσα που πρόλαβε να κάνει επαφή, χωρίς να πιάσει γεμάτα το σουτ, με τον γκολκίπερ των γηπεδούχων να μπλοκάρει.

11′ Πρώτο κόρνερ για τον Ολυμπιακό, που δεν έχει απειλήσει έως τώρα στο ματς.

5′ Άστοχη κεφαλιά του Αζάντι που νίκησε τον Αβράαμ, έπειτα από κόρνερ του Γιάκολις

5′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό