Με κεντρικό σύνθημα «Δίνεις αίμα δίνεις ζωή!» συγκεντρώθηκε πλήθος πολιτών την Κυριακή, 20 Αυγούστου 2023 στην εθελοντική αιμοδοσία στο Χαλκιόπουλο για τη Νοσηλευτική Μονάδα Ιεράς Πόλεως Μεσολογγίου.
- Όπως, αναφέρει σε ανακοίνωση και η Αναπληρώτρια Διοικήτρια του Γενικού Νοσοκομείου Αιτωλοακαρνανίας – Νοσοκομειακή Μονάδα Ι.Π. Μεσολογγίου, Ελένη Φιλιπποπούλου, αρκετοί συμπολίτες συμμετείχαν ενισχύοντας τις προσπάθειες στο Νοσοκομείο για αίμα!
Διοργάνωση: Ν.Μ. Μεσολογγίου – Τμήμα Αιμοδοσίας Περιφερειακή Ενότητα Αιτωλοακαρνανίας – Κινητή Μονάδα Αιμοδοσίας Πολιτιστικός και Μορφωτικός Σύλλογος Χαλκιόπουλου.
Σχετικά Άρθρα
Στον Antenna Star 103.5 ο Λίνος Μπλέτσας για τις Ενεργειακές Κοινότητες της Περιφέρειας (Ηχητικό)
Η Άννα-Μαρία Παπαχαραλάμπους στον Antenna Star 103.5: «Την επιτυχία τη μετράμε στον δρόμο» (Ηχητικό)
Αλέξανδρος Τσουβέλας: Στον Antenna Star 103.5 με τις δικές του «Αλήθειες» (Ηχητικό)