SL1: Από 2-0 ο Παναιτωλικός περιορίστηκε στο 2-2 με τον Ιωνικό

Τέλος στο ματς. Οι Παναιτωλικός και Ιωνικός ήρθαν ισόπαλοι 2-2.

• 90′ ΓΚΟΛ ο Ιωνικός! 2-2! Σκόρερ ο Βαφέας! «Χρυσή» αλλαγή ο Βαφέας, ο οποίος λίγα δευτερόλεπτα μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, πιάνει το σουτ εκτός της περιοχής στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα!

88′ Ο Τσιγγάρας στη θέση του Μόρσεϊ.

85′ Ακόμα μια μεγάλη χαμένη ευκαιρία του Παναιτωλικού με τον Μόρσεϊ.

82′ Ο Λούι στη θέση του Ντουάρτε, ο οποίος φαίνεται να αντιμετωπίζει και πρόβλημα τραυματισμού.

78′ Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Αστόχησε ο Μόρσεϊ όντας ολομόναχος μπροστά από τον Χουτεσιώτη.

75′ Κόκκινη κάρτα στον Ρομαό! Ο άσος των φιλοξενούμενων θα αντικρίσει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα στο ματς, για σπρώξιμο από πίσω.

72′ Από μία κίτρινη σε Μόρσεϊ και Κάνιας.

71′ ΓΚΟΛ ο Ιωνικός! 2-1! Σκόρερ ο Ντάλσιο! Θύμισε αρκετά τη φάση του 20′: Ο Μελίσσας απόκρουσε σε πρώτο χρόνο την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Άοσμαν, ωστόσο δεν μπόρεσε να απαντήσει και στο διαγώνιο σουτ που έπιασε εν συνεχεία ο Ντάλσιο,ο οποίος σκόραρε κόντρα στην πρώην ομάδα του.

68′ ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός! 2-0! Σκόρερ ο Ντουάρτε! Υπέροχο πλασέ του Ντουάρτε, που καταλήγει στο αριστερό παραθυράκι της εστίας του Χουτεσιώτη. Ασίστ από τον Βέργο. Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν τους κενούς χώρους που είχε αφήσει ο Ιωνικός στην προσπάθειά του να ισοφαρίσει.

66′ Μπλοκάρει την κεφαλιά του Ντάλσιο ο Μελίσσας. Ακόμα μία καλή σέντρα από τον Μύγα.

64′ Έφυγε εξαιρετικά στην αντεπίθεση ο Μόρσεϊ, ωστόσο κλείστηκε και κόπηκε.

63′ Σέντρα του Μύγα, διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ ο Μελίσσας.

61′ Ο Μάναλης θα περάσει στη θέση του Κιάκου για τον Ιωνικό.

61′ Κίτρινη κάρτα με το που μπήκε ο Μπαρμπόσα!

60′ Οι Μπαρμπόσα και Βέργος στις θέσεις των Μεντόσα και Καρέλη.

55′ Ευκαιρία για τον Ιωνικό. Ωραίο μακρινό σουτ από τον Άοσμαν, πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

52′ Φάση για τον Ιωνικό. Ο Κιάκος έπιασε την κεφαλιά, ύστερα από παράλληλο γύρισμα του Μύγα, όμως δεν ήταν αρκετά δυνατή.

SL1 – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Παναιτωλικός (1-0) Ιωνικός

Έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων προς τον κ. Τσακαλίδη με την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου.

Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο Παναιτωλικός θα πάει προηγούμενος 1-0 στα αποδυτήρια χάρη στην εκτέλεση πέναλτι του Μεντόσα στο 45’+1′.

Από μία κάρτα σε Ντουάρτε και Βαλεριάνο.

Κίτρινη κάρτα και στον Άοσμαν για διαμαρτυρίες.

45’+1′ ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός! 1-0! Σκόρερ ο Μεντόσα με εκτέλεση πέναλτι!

Μεντόσα στην εκτέλεση του πέναλτι.

Ο Ρομαό έχει δει και την κίτρινη κάρτα.

44′ Πέναλτι για τον Παναιτωλικό. Δίνεται η παράβαση για μαρκάρισμα του Ρομαό στον Κορνέλιους. Βάζει το χέρι του ο στόπερ των φιλοξενούμενων, αλλά δεν φαίνεται να είναι τόσο δυνατή η απώθηση.

38′ Πρώτη κίτρινη στο ματς, θα την αντικρίσει ο Σάντσες.

33′ Προϋπόθεση για καλή στιγμή για τον Ιωνικό, δεν πρόλαβε να φτάσει την μπάλα και να σουτάρει ο Άοσμαν.

31′ Θεαματικό ψαλιδάκι από τον Φλόρερ, αρκετά δεξιά από την εστία η μπάλα.

29′ Καίρια παρέμβαση του Τσιγκρίνσκι σε… επέλαση του Μόρσεϊ.

28′ Επικίνδυνο γέμισμα του Κάνιας από τα δεξιά, δεν βρίσκει όμως κάποιον συμπαίκτη του.

20′ Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον Ιωνικό.

19′ Ύστερα από την εκτέλεση κόρνερ από τον Άοσμαν, ο Μύγας έπιασε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

18′ Κυνηγά μια… ψιλοχαμένη μπαλιά και κερδίζει το κόρνερ ο Λένις.

14′ Μεγάλη στιγμή για τον Παναιτωλικό. Σπουδαίο «στοπ» του Χουτεσιώτη σε σουτ που έπιασε ο Καρέλης μεταξύ πέναλτι και μικρής περιοχής.

7′ Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Παναιτωλικό. Το κέρδισε ο Ντουάρτε από τον Τσιγκρίνσκι.

3′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Ντουάρτε συνέκλινε, έπιασε το σουτ εκτός περιοχής, το οποίο έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.