SL1: Επιστροφή στις νίκες για τον Παναιτωλικό, 2-1 τον Ατρόμητο Αθηνών

Τελευταίο σφύριγμα από τον Ευαγγέλου, με τον Παναιτωλικό να επικρατεί 2-1 του Ατρόμητου στο Αγρίνιο. Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα του Γιάννη Αναστασίου και στο +6 από τον σημερινό αντίπαλο, τον Ατρόμητο Αθηνών.

• 90+6′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Ντουάρτε, στη θέση του ο Περέιρα.

90+4′ Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Παναιτωλικό. Παράλληλα, οι γηπεδούχοι «ροκανίζουν» και τον χρόνο.

90+3′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Λούι στη θέση του Μεντόσα.

90+2′ Καλή συνεργασία των φιλοξενούμενων, έδιωξε τελευταία στιγμή η άμυνα του Παναιτωλικού. Επιμένει τώρα ο Ατρόμητος.

90′ Κερδισμένο φάουλ από τον Βέργο, «ανάσες» για τον Παναιτωλικό.

88′ Ένταση στο κόρνερ, συνεχίζεται το ματς.

86′ Κίτρινη κάρτα στον Ντένιτς για φάουλ στον Φλόρες.

85′ Τεράστια χαμένη ευκαιρία από τον Κορνέλιους που ξεχάστηκε στο δεύτερο δοκάρι, αλλά η κεφαλιά του έφυγε άουτ.

84′ Φάουλ για τον Παναιτωλικό ανάμεσα στο κέντρο και την περιοχή του Ατρόμητου.

78′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό με τον Καρέλη! Στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα, ο Καρέλης πιάνει ολομόναχος κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας του Πίριτς για το 2-1!

77′ Αλλαγές για τον Ατρόμητο, έξω Μπεντινέλι και Χαρίσης, μέσα Νάτσος και Βασιλαντωνόπουλος.

76′ Κεφαλιά του Βέργου, καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό.

75′ Αλλαγές για τον Παναιτωλικό, έξω Μπαρμπόσα και Αντούνες, μέσα Τσιγγάρας και Καρέλης. Πάει για το γκολ της νίκης ο Αναστασίου.

72′ Κόρνερ για τους Περιστεριώτες.

Κίτρινη κάρτα στον Αποστολάκη.

71′ Ρίσκαρε ο Παναιτωλικός, με τον Μπεντινέλι να κερδίζει φάουλ στη γωνιά της μεγάλης περιοχής.

70′ Παλεύει ο Κουλούρης, κερδίζει ένα πλάγιο στο κόρνερ.

67′ Τάκλιν του Μαυρομμάτη, υποφέρει ο Ντουάρτε.

66′ Κίτρινη κάρτα στον Χουχούμη γιατί πέταξε μακριά τη μπάλα.

65′ Κόρνερ κερδισμένο από τον Χουχούμη για τον Παναιτωλικό.

63′ Γκολ ο Βέργος με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, έχει σηκώσει τη σημαία για οφσάιντ ο βοηθός.

62′ Μακρινό δεξί σου του Μπεντινέλι, πέφτει και μπλοκάρει ο Μελίσσας!

60′ Μικρή ένταση με Αντούνες και Χαρίση.

58′ Σέντρα του Μεντόσα στην καρδιά της περιοχής περνά από όλους!

57′ Κίτρινη κάρτα στον Σάλομον.

56′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο με τον Μαυρομμάτη! Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σπιριντόνοβιτς, η μπάλα κατέληξε στον Έλληνα στόπερ, ο οποίος κατέβασε τη μπάλα με το στήθος και σούταρε για το 1-1!

54′ Φάουλ για τον Ατρόμητο, καλή ευκαιρία για γέμισμα.

52′ Ξανά ευκαιρία για τον Ατρόμητο!

49′ Χαμένη ευκαιρία για τον Κουλούρη. Ο Έλληνας φορ έπιασε ένα σουτ εκτός περιοχής ενώ η μπάλα γκέλαρε, όμως δεν βρήκε στόχο.

48′ Στο έδαφος ο Κιβρακίδης, έφαγε τη μπάλα στο πρόσωπο.

46′ Επιχειρεί να μπει στην αντίπαλη περιοχή ο Ντουάρτε, μπλοκάρει ο Πίριτς.

Με ένα καταπληκτικό γκολ του Φλόρες ο Παναιτωλικός προηγείται με 1-0 από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης κόντρα στον Ατρόμητο Αθηνών σε ένα αρκετά κρίσιμο ματς ως προς την πορεία της ομάδας του Γιάννη Αναστασίου στο Πρωτάθλημα της Super League 1.

45+2′ Μια σέντρα στην περιοχή του Παναιτωλικού από τον Κιβρακίδη, απομακρύνουν οι Αγρινιώτες.

44′ Δυνατό μαρκάρισμα του Χαρίση στον Αποστολάκη, γιούχα στον Ευαγγέλου από το γήπεδο γιατί δεν έβγαλε κάρτα.

42′ Ο Έλληνας φορ είναι στο έδαφος ακόμα και δείχνει να πονά, έχουν μπει και οι γιατροί του Ατρόμητου.

38′ Σκληρό φάουλ του Κορνίλιους, φωνάζουν για κάρτα οι φιλοξενούμενοι.

36′ Απίθανη ευκαιρία για Κουλούρη που πήγε να βγάλει φαλτσαριστή σέντρα, αλλά λίγο έλειψε η μπάλα να καρφωθεί στο παραθυράκι του Μελίσσα.

34′ Γύρισμα του Χουχούμη, μπλοκάρει ο Πίριτς, μπορούσε κάτι καλύτερο ο Έλληνας μπακ.

33′ Ο Κιβρακίδης έχει βρει με το χέρι του τον Ντουάρτε στο πρόσωπο, παίζεται λέει ο Ευαγγέλου.

28′ Η μπάλα βρήκε τον Χαρίση στο πρόσωπο. Μικρή διακοπή.

26′ Όμορφη κυκλοφορία της μπάλας από τους Αγρινιώτες, πήγε να βγάλει κόντρα η ομάδα του Παράσχου αλλά τίποτα.

21′ Μόνο ο Σάλομον διακρίνεται για τον Ατρόμητο, φυσικά στο αμυντικό κομμάτι.

18′ Κίτρινη κάρτα για τον Χατζηισαΐα.

18′ Έχει πέσει ο ρυθμός αισθητά.

15′ Ένα πλασέ του Χαρίση καταλήγει στην αγκαλιά του Μελίσσα.

11′ Κόρνερ για τον Ατρόμητο μετά από γύρισμα του Κιβρακίδη.

9′ Στο έδαφος ο Βέργος και διακοπή.

6′ Χλιαρές διαμαρτυρίες για χέρι των αμυντικών του Ατρομήτου από τους γηπεδούχους, δεν υπάρχει κάτι.

5′ Κερδίζει ένα φάουλ ο Χαρίσης.

3′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό με τον Φλόρες! ΤΙ ΕΒΑΛΕ! Η μπάλα βρέθηκε ψηλά μέσα στην περιοχή του Ατρομήτου, ο Φλόρες έκανε απίστευτο ανάποδο ψαλίδι και νικά τον Πίριτς, για ένα από τα καλύτερα γκολ της φετινής χρονιάς!