SL1: Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Π.Α.Ο.Κ. νίκησε τον Παναιτωλικό

Ο Π.Α.Ο.Κ. επικρατεί με αρκετό άγχος του Παναιτωλικού με 2-0 και μπαίνει με νίκη στο 2022. Σκόρερ οι Κούρτιτς (29′) και Ζαμπά (90’+2′).

• 90’+2′ ΓΚΟΛ Ο ΖΑΜΠΑ ΚΑΙ 2-0 Ο Π.Α.Ο.Κ.! Ο Σίντκλεϊ έκανε την πάσα στον Ζαμπά κι αυτός έπιασε το πλασέ έξω από την περιοχή, νικώντας τον Μελίσσα

86′ Αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Μέσα οι Μπελεβώνης και Μόρσεϊ, εκτός οι Τσιγγάρας και Μπαρμπόσα

85′ Μακρινό σουτ του Αουγκούστο, άουτ η μπάλα

85′ Δεν θα μπορέσει να συνεχίσει το ματς ο Τσιγγάρας του Παναιτωλικού με χτύπημα στην ωμοπλάτη

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι μπροστά στο σκορ με 1-0 χάρη στο πέναλτι του Κούρτιτς στο 29′ της αναμέτρησης. Νωρίτερα ο έμπειρος μέσος είχε νικηθεί σε ίδια κατάσταση από τον Μελίσσα.

45’+2′ Ευκαιρία για τον Π.Α.Ο.Κ.! Σέντρα του Σοάρες, κεφαλιά του Σφιντέρσκι, απόκρουση του Μελίσσα σε κόρνερ

38′ Πολλά τα παράπονα του Λουτσέσκου από τους μεσοεπιθετικούς του, καθώς δεν συνεργάζονται σωστά στην τελική πάσα

34′ Τρομερή επέμβαση του Μελίσσα σε σουτ του Αουγκούστο!

33′ Κόρνερ για τον Π.Α.Ο.Κ.

29′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! 1-0 ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΥΡΤΙΤΣ ΝΑ ΕΥΣΤΟΧΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ! Ο Σλοβένος επέλεξε τη δεξιά γωνιά του Μελίσσα, από την άλλη πλευρά έπεσε ο Έλληνας κίπερ

21′ Διακοπή στο ματς, καθώς ο Μιτρίτσα έχει ζαλιστεί από ένα δυνατό χτύπημα της μπάλας στο κεφάλι του

20′ Έτοιμος να σκοράρει ο Μουργκ, αλλά βρήκε… αέρα και η μπάλα καταλήγει στον Μελίσσα

19′ Σέντρα του Μπαρμπόσα, πρόλαβε ο Πασχαλάκης, η μπάλα κόντραρε και καταλήγει κόρνερ

18′ Ο Π.Α.Ο.Κ. προσπαθεί να φέρει το παιχνίδι προς την περιοχή του Παναιτωλικού

15′ Κίτρινη κάρτα στον Φλόρες για φάουλ στον Μιτρίτσα

14′ Σουτ του Μεντόσα από μακριά, καμία ανησυχία για τον Πασχαλάκη

10′ Το έπιασε ο Μελίσσας με τα πόδια! Ο Κούρτιτς ήταν ο εκτελεστής! Ο Σλοβένος επέλεξε το κέντρο της εστίας

9′ ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! ΤΡΑΓΙΚΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΜΕΛΙΣΣΑ ΚΑΙ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! Πίεσε ο Σφιντέρσκι τον Έλληνα τερματοφύλακα και του πήρε την μπάλα. Στη συνέχεια τον ανέτρεψε