SL1: Με ήττα ξεκίνησε τον 2ο γύρο ο Παναιτωλικό, 1-0 ο Αστέρας

SL1 – Τέλος παιχνιδιού: Αστέρας Τρίπολης (1-0) Παναιτωλικός

• Μετράει κανονικά, 1-0 ο Αστέρας αγκαλιάζει τη νίκη!

90’+1′ ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ! Φοβερή σέντρα του Άλβαρες, ο Μπενίτο από κοντά βλέπει το δεξί δοκάρι να του στερεί το γκολ αλλά ο Κρέσπι παίρνει το ριμπάουντ και σκοράρει.

89′ Κόρνερ για τον Αστέρα.

86′ Μπενίτο αντί Κανελλόπουλου για τον Αστέρα, Τσιγγάρας αντί Μεντόσα για τον Παναιτωλικό.

82′ Σέντρα του Άλβαρες, κεφαλιά του Κρέσπι, άουτ.

81′ Κεφαλιά του προωθημένου Πίτσου, η μπάλα άουτ.

79′ Μεγάλη φάση για τον Αστέρα. Ο Κρέσπι γυρίζει στον Μουνάφο, αυτός δεν σουτάρει και στρώνει στον Τιλίκα που μέσα από την περιοχή κάνει κακό πλασέ, ψηλά άουτ.

77′ Τετ-α-τετ του Βέργου με τον Παπαδόπουλο, νικητής ο κίπερ του Αστέρα ξανά. Σηκώνεται τελικά η σημαία του οφσάιντ, σωστά.

75′ Φάουλ παράλληλα με την περιοχή του Παναιτωλικού για τον Αστέρα. Ευκαιρία για ένα γέμισμα.

71′ Κίτρινη ο Σονί!

71′ Δυνατό σουτ ο Καρέλης, μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.

69′ Μεγάλη ευκαιρία ο Παναιτωλικός! Τρομερό ένα δύο του Καρέλη με τον Αντούνες, ο δεύτερος κάνει το γύρισμα και ο Άλβαρες κόβει τελευταία στιγμή.

Αλλαγή για τον Αστέρα! Άλβαρες, Τιλίκα μέσα, Τασουλής, Ριέρα έξω.

61′ Μεγάλη φάση για τον Παναιτωλικό! Σουτάρει ο Καρέλης, ο Παπαδόπουλος δεν μπορεί να μπλοκάρει και χάνει την μπάλα, ο Καρέλης πήρε το ριμπάουντ αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει από πλεονεκτική θέση.

60′ Κεφαλιά ο Μπαράλες, μπλοκάρει ο Μελίσσας εύκολα.

Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναιτωλικό, έξω ο Κορνέλιους, μέσα ο Χουχούμης.

58′ Κόρνερ για τους Αρκάδες.

57′ Σουτ ο Μεντόσα, η μπάλα περνάει άουτ.

54′ Σουτ ο Μεντόσα, η μπάλα μπλοκάρει στα σώματα.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου! Αστέρας και Παναιτωλικός πάνε στα αποδυτήρια με το 0-0 να παραμένει.

44′ Σουτ ο Σίτο, η μπάλα άουτ.

42′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, μέσα ο Καρέλης, έξω ο Μόρσεϊ.

40′ Κεφαλιά του Μαλή, η μπάλα άουτ.

38′ Ο Σονί εκτέλεσε το φάουλ, πέρασε ανεκμετάλλευτο.

37′ Κίτρινη ο Βέργος!

36′ Ο Αστέρας βγήκε στην αντεπίθεση, ο Σίτο έκανε την πάσα στον Ριέρα και εκείνος από πλεονεκτική θέση δεν μπόρεσε να σκοράρει.

35′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Πέρασε ανεκμετάλλευτο.

33′ Δυνατό σουτ ο Κορνέλιους, η μπάλα περνάει άουτ.

29′ Φάουλ για τον Αστέρα, πέρασε ανεκμετάλλευτο.

27′ Μεγάλη ευκαιρία του Παναιτωλικού! Ο Βέργος κάνει ένα πολύ ωραίο σουτ, με τον Παπαδόπουλο να κάνει μια τρομερή επέμβαση.

24′ Κίτρινη ο Κανελλόπουλος!

22′ Εκτελεί ο Μπαρμπόσα, ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει.

21′ Φάουλ ο Παναιτωλικός σε καλό σημείο.

15′ Συρτό σουτ ο Ιγκλέσιας, ο Μελίσσας μπλοκάρει.

13′ Κόρνερ για τους γηπεδούχους. Δεν μπόρεσαν να το εκμεταλλευτούν.

12′ Καλύτερα έχει μπει ο Αστέρας στο ματς, ο Παναιτωλικός παίζει κυρίως στις αντεπιθέσεις.

9′ Σουτ ο Αντούνες, η μπάλα περνάει άουτ.

7′ Φάουλ για τον Παναιτωλικό, πέρασε ανεκμετάλλευτο.

6′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Καρμόνα μέσα από τη μικρή περιοχή δεν κατάφερε να βρει δίχτυα!

5′ Φάουλ για τον Παναιτωλικό, πέρασε ανεκμετάλλευτο.