SL1: Ο Παναιτωλικός έχασε με 1-0 από τον Π.Α.Ο.Κ. για την 1η Αγωνιστική

Στην επανάληψη του παιχνιδιού δεν άλλαξαν και πολλά πράγματα με τον Π.Α.Ο.Κ. να έχει κατοχή κοντά στο 81% και τον Παναιτωλικό να προσπαθεί αλλά να μη μπορεί να βγει μπροστά πετυχαίνοντας, έστω ένα γκολ, με το οποίο θα έπαιρνε τον βαθμό της ισοπαλίας.

• Την επόμενη Κυριακή, 28 Αυγούστου ο Παναιτωλικός θα δώσει τον πρώτο εντός έδρας αγώνα κόντρα στον Άρη Θεσσαλονίκης (19:00).

89′ Απαντά ο Παναιτωλικός! Ολιγωρία στην άμυνα του Π.Α.Ο.Κ., ο Κοτάρσκι μπλόκαρε το συρτό σουτ του Σενγκέλια.

88′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Π.Α.Ο.Κ.! Άστοχος από πολύ κοντά ο Αουγκούστο, μετά από μπαλιά του Σοάρες.

83′ Φάουλ σε πλάγια θέση για τον Παναιτωλικό.

81′ Ξενιτίδης αντί Ντουάρτε, Ζοάο Πέδρο αντί Καρέλη, Βαρόνε αντί Μλάντεν.

80′ Σάστρε αντί Λύρατζη, Κωνσταντέλιας αντί Νάρεϊ.

75′ Κίτρινη κάρτα στον Αποστολάκη για φάουλ κοντά στο κόρνερ.

74′ Έβγαλε σε κόρνερ ο Ανέστης από πλάγιο σουτ του Λύρατζη.

72′ Φ. Σοάρες αντί Ντάντας, Ολιβέιρα αντί Τόμας.

71′ Σενγκέλια αντί Ντίας.

70′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Π.Α.Ο.Κ.! Ο Αουγκούστο δεν εκμεταλλεύτηκε την μπαλιά του Κούρτιτς, λίγο άουτ η προσπάθειά του.

65′ Ελ Καντουρί αντί Μπίσεσβαρ.

64′ Κίτρινη κάρτα στον Ντουάρτε για φάουλ.

57′ Νταγκό αντί Χατζηθεοδωρίδη.

57′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, δευτερόλεπτα μετά από επέμβαση Κοτάρσκι σε διαγώνιο σουτ του Ντουάρτε.

50′ Βολέ Λύρατζη από το ημικύκλιο της περιοχής, ψηλά άουτ.

46′ Μεγάλη στιγμή για τον Π.Α.Ο.Κ.! Λόμπα Μπίσεσβαρ από πλάγια θέση, όμως η μπάλα πέρασε παράλληλα από την εστία.

Ολοκληρώθηκε το πρώτο 45λεπτο στην Τούμπα με τους Γηπεδούχους να είναι ανώτεροι σε όλα τα επίπεδα. Ο Παναιτωλικός προσπάθησε να απειλήσει στα πρώτα λεπτά, όμως δεν τα κατάφερε.

Στο υπόλοιπο πρώτο μισό ο Ανέστης ήταν ο μεγάλος Πρωταγωνιστής για την Αγρινιώτικη Ομάδα αφού κατάφερε με προσωπικές του ενέργειες να κρατήσει τον Παναιτωλικό εντός παιχνιδιού.

43′ Μόνος του μέσα στην περιοχή ο Ίνγκασον, αλλά η κεφαλιά του ήταν αδύναμη και ο Ανέστης μάζεψε εύκολα!

43′ Κόρνερ για τον Π.Α.Ο.Κ. μετά από μακρινό σουτ Αουγκούστο που βρήκε σε αμυντικό.

39′ Μπαλιά Ντουάρτε από τα δεξιά, χωρίς πρόβλημα μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Π.Α.Ο.Κ.

37′ Φάουλ για τον Παναιτωλικό από πλάγια θέση, αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή του Π.Α.Ο.Κ.

36′ Συρτό σουτ Τόμας μέσα από την περιοχή, εύκολα ο Ανέστης.

33′ Ωραίο μακρινό σουτ του Ντουάρτε, άουτ η μπάλα.

30′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Π.Α.Ο.Κ.! Υπέροχο σκάψιμο από τον Μπίσεσβαρ, κεφαλιά του Τόμας που έβγαλε εντυπωσιακά σε κόρνερ με το ένα χέρι ο Ανέστης.

28′ Τραγικά άστοχο του σουτ του Φλόρες μετά από άστοχη έξοδο του Κοτάρσκι.

28′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, έδιωξε ο Τσαούσης μετά από μπαλιά του Χουχούμη.

22′ Ο Π.Α.Ο.Κ. έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι έχουν κλείσει κάπως την… τρύπα στα αριστερά της άμυνάς τους.

19′ Μακρινό σουτ Κουλιεράκη, έδιωξε σε κόρνερ ο Ανέστης.

11′ Ακυρώνεται γκολ του Αουγκούστο για επιθετικό φάουλ.

10′ Και νέο κόρνερ

9′ Κόρνερ για τον Π.Α.Ο.Κ.

7′ ΓΚΟΛ, 1-0 Ο Π.Α.Ο.Κ. ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΜΑΣ! Εξαιρετική μπαλιά του Νάρεϊ από τα δεξιά, ο Ισπανός από κοντά πετυχαίνει το πρώτο του γκολ με του Θεσσαλονικείς.

5′ Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, δεν κατάφερε να σουτάρει σωστά από πλεονεκτική θέση ο Καρέλης.

2′ Κινητικοί οι Γηπεδούχοι, με δύο μακρινές μπαλιές που κατέληξαν στην αγκαλιά του Ανέστη.