SL1: Ο Παναιτωλικός κέρδισε με 3-2 τον Βόλο | Στο -6 από την 6η θέση και τα Πλέι Όφ (Photos)

Τέλος στο ματς. Ο Παναιτωλικός θα πάρει σπουδαίο «διπλό» (2-3) -με ανατροπή- επί του Βόλου. Αποτέλεσμα που τον βάζει στο «κόλπο» των Πλέι Όφ, μιας και πάει στο -6 από την Ομάδα της Μαγνησίας (6η 29β.).

• Ο Τσιρίνος άνοιξε το σκορ στο 18′, ο Παναιτωλικός το γύρισε με τους Σενγκέλια (39′), Πέδρο (66′ πέναλτι) και Μαλή (72′), ενώ ενδιάμεσα (59′) ο Στεργιάκης έναλε «στοπ» σε εκτέλεση πέναλτι του Μπαριέντος. Στο 90’+6′ ο Μεσκίδα μείωσε σε 2-3 με απευθείας εκτέλεση φάουλ, αλλά δεν υπήρχε αρκετός χρόνος για την ομάδα του…

90’+6′ ΓΚΟΛ ο Βόλος! 2-3! Σκόρερ με απίστευτη εκτέλεση φάουλ από τον Μεσκίδα! Εάν και επιχείρησε από αρκετά μακρινή απόσταση, ο Μεσκίδα εκτέλεσε αριστοτεχνικά, με την μπάλα να προσκρούει στο δοκάρι και να καταλήγει στα δίχτυα. Δεύτερο γκολ για τον μεσοεπιθετικό του Βόλου στο σημερινό παιχνίδι.

90’+5′ Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα για τον Βόλο.

Επτά τα λεπτά των καθυστερήσεων, τρέχουμε το πρώτο.

90′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Ο Τσιγγάρας περνά στη θέση του Μόρσεϊ.

89′ Κόρνερ για τον Βόλο, πέρασε ανεκμετάλλευτο.

85′ Αλλαγές για τον Παναιτωλικό: Στις θέσεις των Σενγκέλια και Πέδρο, οι Ξενιτίδης και Μπουζούκης.

85′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Ντουάρτε βρήκε με υπέροχη βαθιά μπαλιά τον Μόρσεϊ, εκείνος ε΄φυγε απέναντι στην Κλέιμαν, με τον τερματοφύλακα του Βόλου να διώχνει σε κόρνερ.

82′ Αλλαγές για τον Βόλο: Στις θέσεις των Λούνα και Τσιρίνος, οι Καρτάλης και Σι.

81′ Σκοράρει ο Κούτσιας, ωστόσο το γκολ ακυρώνεται καθώς ο επιθετικός του Βόλου ξεκινά από θέση οφσάιντ.

80′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Μόρσεϊ έκανε ένα σουτ εκτός περιοχής, με τον Κλέιμαν να μην μπορεί να συγκρατήσει την μπάλα, η οποία καταλήγει σε κόρνερ.

79′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Ο Ντουάρτε περνά στη θέση του Κολοβού

73′ Γκοοολ ο Παναιτωλικός! Μετά από υπέροχη εκτέλεση του Σενγκέλια από τα δεξιά, ο Μαλής μπήκε στην πορεία της μπάλας και με προβολή από κοντά, νίκησε τον Κλέιμαν για το 3-1!

72′ Φάουλ του Μπαριέντος στον Ντίας, σε καλό σημείο για γέμισμα για τον Παναιτωλικό.

70′ Φάουλ του Μόρσεϊ στον Ντέλετιτς στα πλάγια της περιοχής του Παναιτωλικού, περνά ανεκμετάλλευτο.

68′ Γκοοολ για τον Παναιτωλικό! Ο Πέδρο ευστοχεί στην εκτέλεση, με τον Κλέιμαν να πέφτει δεξιά και την μπάλα να πηγαίνει στα αριστερά του. 2-1 για τον Παναιτωλικό!

66′ ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Παναιτωλικό! Ο Χατζηθεοδωρίδης μπήκε από τα αριστερά στην περιοχή του Βόλου, ο Ντέλετιτς τον ανέτρεψε, με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα!

65′ Υποψία ευκαιρίας για τον Βόλο. Ο Πιρές προσπάθησε να γυρίσει προς την περιοχή του Παναιτωλικού, απομάκρυναν άμεσα οι Αγρινιώτες.

64′ Κίτρινη κάρτα στον Μόρσεϊ για φάουλ στον Μπαριέντος

Ρεφάρει την κακή του αντίδραση στο γκολ του Βόλου ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού.

62′ Αποκρούει την εκτέλεση του Μπαριέντος, στην αριστερή του γωνία ο Στεργιάκης!

60′ Κίτρινη κάρτα στον Στεργιάκη, ο οποίος σηκώθηκε.

Οι δύο Ποδοσφαιριστές βρίσκονται στο έδαφος, μετά από τη σφοδρή σύγκρουση.

58′ ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Βόλο! Μετά από βαθιά στην περιοχή του Παναιτωλικού, ο Στεργιάκης βρήκε άσχημα στην έξοδό του τον Οζέγκοβιτς, με τον κ. Τσέτσιλα να δείχνει την άσπρη βούλα.

57΄Ο Μόρσεϊ προσπάθησε να μπει στην περιοχή του Βόλου, με την μπάλα να κοντράρει πάνω του και να καταλήγει άουτ.

53′ Σκοράρει ο Οζέγκοβιτς, ωστόσο το γκολ ακυρώνεται για φάουλ στον Ντίας, στην προσπάθειά του να του «κλέψει» την μπάλα.

49′ Επικίνδυνη σέντρα του Ντέλετιτς από τα δεξιά, μπλοκάρει σταθερά ο Στεργιάκης.

47′ Κόρνερ για τον Βόλο, το οποίο πέρασε ανεκμεττάλευτο.

45′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Ο Χατζηθεοδωρίδης περνά στη θέση του Λάρσον.

Ο Βόλος προηγήθηκε στο 18′ με γκολ του Τσιρίνος, με τον Σενγκέλια να απαντά στο 39′ για την ισοφάριση του Παναιτωλικού.

Ημίχρονο στην αναμέτρηση. Βόλος-Παναιτωλικός 1-1.

Επιστρέφει και ο Λάρσον στον αγωνιστικό χώρο.

2 λεπτά ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Στεργιάκης επιστρέφει, ο Λάρσον εξετάζεται από τον γιατρό της ομάδας του Αγρινίου.

Σηκώνονται και οι δύο, δείχνοντας να έχουν συνέλθει μετά τη σύγκρουση.

Όπως φαίνεται και από το ριπλέι, ο Σουηδός αμυντικός χτύπησε με το κεφάλι του στα πλευρά τον Έλληνα τερματοφύλακα.

43′ Στεργιάκης και Λάρσον βρίσκονται στο έδαφος, μετά από σφοδρή σύγκρουση που είχαν μεταξύ τους.

Ο Χουχούμης «διαβάζει» τη φάση και απομακρύνει

41′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Βόλο.

39′ Γκοοολ για τον Παναιτωλικό! Ο Μόρσεϊ έκανε ωραία ενέργεια και σέντρα από τα αριστερά, με τον Σενγκέλια να κάνει «κίνηση φορ» και με ωραίο σουτ να νικά τον Κλέιμαν για το 1-1!

36′ Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Λιάβας έκανε όμορφη σέντρα από τα δεξιά, ο Κολοβός πήδηξε και πήρε την κεφαλιά, με την μπάλα να περνά δίπλα από το δοκάρι του Κλέιμαν.

32′ Στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Σενγκέλια δεν κατάφερε να κάνει καλά το σουτ, με την μπάλα να περνά άουτ.

30′ Κόρνερ για τον Βόλο, πέρασε ανεκμεττάλευτο.

29′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο. Ο Οζέγκοβιτς βρήκε ωραία τον Ντέλετιτς, εκείνος απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο, ωστόσο το σουτ που επιχείρησε από τα πλάγια της περιοχής, πέρασε ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Στεργιάκη.

27′ Κίτρινη κάρτα στον Μαλή για σκληρό φάουλ στον Οζέγκοβιτς στο χώρο της μεσαίας γραμμής.

25′ Ο Ντέλετιτς έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, με τους αμυντικούς του Παναιτωλικού να απομακρύνουν τον κίνδυνο.

22′ Καλή στιγμή και για τον Παναιτωλικό. Ο Σενγκέλια έκανε ωραία κίνηση από τα δεξιά και σούταρε, με την μπάλα να περνά αρκετά δίπλα από το δοκάρι του Κλέιμαν,

21′ Πολύ καλή στιγμή για τον Βόλο. Ο Ντέλετιτς έκανε ωραία κίνηση από τα δεξιά, αποφεύγοντας τον Χουχούμη, ωστόσο το σουτ που επιχείρησε, πέρασε λίγο πάνω από την εστία του Στεργιάκη.

18′ Γκοοολ για τον Βόλο! Ο Τσιρίνος πάσαρε στον Ντέλετιτς, εκείνος έκανε το σουτ από τα πλάγια της περιοχής, με τον Στεργιάκη να μην μπορεί να συγκρατήσει την μπάλα, με τον Τσιρίνος να παίρνει το ριμπάουντ και να κάνει το 1-0!

17′ Κίτρινη κάρτα στον Γκάχι για μαρκάρισμα στον Ντίας στη μεσαία γραμμή, ο οποίος έκοψε την αντεπίθεση που πήγε να βγάλει η ομάδα του Αγρινίου.

13′ Αλλαγή για τον Βόλο: Ο Γκάγκι περνά στη θέση του Μεταξά

7′ Πρώτη τελική στο παιχνίδι για τον Παναιτωλικό. Ο Σενγκέλια έγινε αποδέκτης της μπάλας έξω από την περιοχή του Βόλου, αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε λίγο δίπλα από το δοκάρι το Κλέιμαν,

6′ Ο Μπαρειέντος προσπάθησε με εξαιρετική μπαλιά να βρει τον Άλχο, ο οποίος είχε κάνει «κίνηση φορ», με τον Στεργιάκη να βγαίνει έγκαιρα και να μπλοκάρει.

4′ Υποψία ευκαιρίας για τον Παναιτωλικό. Ο ΜόρσεΪ σέντραρε προς την περιοχή του Βόλου, με τους αμυντικούς των Γηπεδούχων να απομακρύνουν, πριν προλάβει να γίνει απειλητικός ο Πέδρο.

1′ Φάουλ για τον Βόλο στο χώρο της μεσαίας γραμμής.