SL1: Παναιτωλικός και Βόλος μοιράστηκαν τα δοκάρια και τους βαθμούς!

Τέλος στο ματς. Οι Παναιτωλικός και Βόλος έμειναν στο 0-0.

• 90’+2′ Τεράστιες χαμένες ευκαιρίες για τις δύο ομάδες. Ο Μαλής σταμάτησε τον Φερνάντες εντός της αντίπαλης περιοχής, ενώ στην εξέλιξη της φάσης ο Καρέλης βγήκε στην κόντρα, με το σουτ του να περνά ελάχιστα έξω.

90‘ Δοκάρι με τον Φαν Βέερτ για τον Βόλο!

83‘ Ο Μεντόσα περνά εκτός, στη θέση του ο Βέργος.

81′ Ο Νίνης θα περάσει στη θέση του Ορός.

72′ Ντίας αντί Νταγκό για τον Παναιτωλικό.

70′ Φάση για τον Παναιτωλικό. Εκπληκτικό κοντρόλ από τον Ντουάρτε, πιάνει και το σουτ εκτός περιοχής, με τον Κλέιμαν να εκτινάσσεται, για να διώξει σε κόρνερ.

55′ Πάνω από το οριζόντιο δοκάρι το σουτ του Νταγκό.

52′ Κίτρινη κάρτα στον Μπαρτόλο.

50′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο. Ωραία συνεργασία των Ρεγκατέν και Μπαρτόλο, η μπάλα έφτασε στον Φαν Βέερτ, ο οποίος έπιασε σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής που μπλόκαρε ο Ανέστης.

Δύο αλλαγές για τον Βόλο στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους. Ο Μπαρτόλο αντί του Πουρίτα και ο Ρεγκατέν αντί του Κορέα. Αλλάζει ολόκληρη η αριστερή πλευρά των φιλοξενούμενων. Χωρίς αλλαγές ο Παναιτωλικός.

Τέλος στο πρώτο μέρος. Οι δύο ομάδες θα πάνε χωρίς σκορ στα αποδυτήρια.

45′ Φάση για τον Παναιτωλικό: Η κεφαλιά του Καρέλη έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

42′ Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Παναιτωλικό, περιμετρικά της μεγάλης περιοχής. Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι, αλλά η παράβαση έγινε ξεκάθαρα εκτός περιοχής.

41′ Δοκάρι για τον Παναιτωλικό. Εκτέλεση κόρνερ από τον Μεντόσα, κεφαλιά του ξεχασμένου Νταγκό από το ύψος της μικρής περιοχής, με την μπάλα να σταματά στο αριστερό δοκάρι.

38′ Κίτρινη στον Φερνάντες.

37′ Ευκαιρία για τον Βόλο. Υπέροχη μεταβίβαση από τον Ορός, με τον Άλχο να δοκιμάζει να εκτελέσει με τη μία από δύσκολη γωνία, χωρίς να πιάνει καλό σουτ.

36′ Φάση για τον Βόλο. Σουτ εντός περιοχής από τον Τσοκάνη, μπλόκαρε ο Ανέστης.

34′ Φάση για τον Παναιτωλικό. Ωραία κυκλοφορία από τους γηπεδούχους, η μπάλα έφτασε στον Φλόρες, με το πλασέ που έπιασε ο τελευταίος από το ύψος της περιοχής να κοντράρει και να φεύγει κόρνερ.

33′ Aλλαγή για τον Παναιτωλικό: Στη θέση του Μόρσεϊ ο Φρεντ.

33′ Δεν πιάνει καλά την κεφαλιά ο Τσοκάνης, ύστερα από γύρισμα του Κορέα από αριστερά. Έχει κάνει και φάουλ στη φάση.

30′ Ένα ανοιχτό κοντρόλ από τον Καρέλη, που έβγαινε σε θέση τετ-α-τετ, έδωσε την ευκαιρία στον Γκουλέν να διώξει σε κόρνερ.

29′ Φάση για τον Βόλο. Εξ επαφής άγγιγμα του Ορός, μετά από γύρισμα του Φαν Βέερτ, με τον Ανέστη να μπλοκάρει.

22′ Κίτρινη κάρτα στον Μόρσεϊ για δυνατό μαρκάρισμα.

Υπάρχει τσεκ για περίπτωση πέναλτι στον Καρέλη! Σε πτώση του Έλληνα φορ, μετά από σέντρα από δεξιά.

19′ Μακρινό σουτ του Νταγκό, μπλοκάρει ο Κλέιμαν.

17′ Φάση για τον Παναιτωλικό. Λάθος από τον Βόλο, κλέβουν οι γηπεδούχοι, με τον Καρέλη να πιάνει μακρινό σουτ που πέρασε άουτ.

15′ Καίριο τάκλιν του Κορνέλιους σε προώθηση του Άλχο.

10′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ωραία ενέργεια από τον Νταγκό, έσπασε εντός της περιοχής στον Μεντόσα, το σουτ του οποίου κατέληξε στην πλαϊνή πλευρά των διχτύων.

8′ Πάτησε στην αντίπαλη περιοχή με προϋποθέσεις ο Μόρσεϊ, αλλά του έφυγε το κοντρόλ.