SL1 Πλέι Άουτ: Ούτε τώρα νίκη για τον Παναιτωλικό (Photos)

SL1 Πλέι Άουτ – Τέλος Παιχνιδιού: Παναιτωλικός (2-3) Ατρόμητος Αθηνών

• 90+4′ Πέφτει στην περιοχή και ζητάει πέναλτι ο Καρέλης, δεν υπάρχει κάτι.

90+3′ Κίτρινη κάρτα στον Αναστασίου.

90+1′ Νταβιώτης αντί Κλωναρίδη.

90′ Ο Μόρσει πήγε να βάλει γκολ, όμως η κεφαλιά του δεν βρίσκει στόχο!

87′ Σουτ του Κουλούρη από μακριά, δεν ανησυχεί ο Ανέστης.

82′ Καρέλης, Μόρσεϊ στη θέση των Ντουάρτε, Αντούνες.

80′ Μέσα ο Ντένιτς, έξω ο Αυστριακός.

79′ Σάλομον στο έδαφος, ζητάει αλλαγή.

78′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.

76′ Έξω ο Μουνίθ, μέσα ο Καρτάλης.

74′ Μπαρμπόσα, Μεντόσα, Βαρόνε στη θέση των Ντίας, Μάρτνενσον, Νταγκό.

72′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΥΛΟΥΡΗ! Ο Έλληνας επιθετικός παίρνει τη μπάλα μετά από τακουνάκι του Χαρίση, μπαίνει περιοχή από τη δεξιά γωνία και με έναν κεραυνό στο αριστερό παραθυράκι του Ανέστη κάνει το 2-3!

68′ Προσπαθεί από αριστερά αρκετές φορές ο Κορνέλιους, αλλά τίποτα.

63′ Κίτρινη κάρτα στον Μουνίθ.

59′ Ξανά ένταση, αυτή τη φορά παράπονα στον Καραντώνη από τους παίκτες του Ατρομήτου για αγκωνιά στον Μουνίθ.

57′ Κίτρινη κάρτα σε Χαρίση και Κορνέλιους.

55′ Αψιμαχίες μεταξύ των παικτών – Έχουν μπει και από τους πάγκους μέσα – Όλα έχουν ξεκινήσει από ένα σκληρό φάουλ του Χαρίση στον Νταγκό.

54′ Κεφαλιά του Βέργου, ελάχιστα έξω από το δεξί δοκάρι του Γιαννιώτη.

53′ Τράβηγμα του Καστεγιάνο στον Ντουάρτε και φάουλ στο όριο της μεγάλης περιοχής, από αριστερά σχεδόν στην γραμμή του άουτ.

49′ Τεράστια στιγμή με τον Στρούγγη να πλασάρει στον αέρα μετά από κεφαλιά-πάσα του Μαυρομμάτη, αλλά την μπάλα να φεύγει ψηλά!

47′ Ο Χαρίσης κλέβει τη μπάλα στον χώρο του κέντρου, μπαίνει στην περιοχή αλλά από την πίεση που δέχεται, το σουτ του φεύγει ψηλά.

Τέλος του συναρπαστικού πρώτου ημιχρόνου!

45+3′ Κερδίζει φάουλ ο Νταμπό από τον Κιβρακίδη, έξω από την περιοχή!

45′ Γιαννιώτης εντυπωσιακά 20 μέτρα έξω από την περιοχή του σώζει τον Ατρόμητο.

43′ Φαλτσαριστό σουτ του Κουλούρη περνάει πάνω από τη γωνία του Ανέστη.

41′ Φάουλ του Έρλινγκμαρκ στον Ντουάρτε και κίτρινη κάρτα.

40′ Νέο σουτ του Νταγκό με το δεξί, «ξυρίζει» τα δοκάρια του Γιαννιώτη.

38′ Απίθανη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με τον Νταγκό να κατεβάζει τη μπάλα στο δεύτερο δοκάρι από κόρνερ και να σουτάρει με δύναμη πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γιαννιώτη.

36′ ΓΚΟΛ Ο ΝΤΙΑΣ ΜΕ ΚΕΦΑΛΙΑ ΚΑΙ 2-2 Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ! Φάση καρμπόν με το πρώτο γκολ, με τη μπάλα να σπάει με κεφαλιά μετά το κόρνερ και τον Ντίας να την στέλνει στα δίχτυα από κοντά στο δεύτερο δοκάρι!

35′ Τακουνάκι του Λούι από κοντά, κόρνερ διώχνει ο Στρούγγης.

34′ Εκτέλεσε απευθείας από μακριά με φάλτσο ο Μουνίθ, μπλοκάρει άνετα ο Ανέστης.

33′ Πολλά φάουλ στο ματς, ευτυχώς δεν επηρεάζουν τον ρυθμό.

31′ Κόρνερ από τα δεξιά ο Ατρόμητος.

28′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΜΕ ΣΟΥΤΑΡΑ ΤΟΥ ΜΟΥΝΙΘ! Ο Ισπανός παίρνει την μπάλα 10-15 μέτρα έξω από την περιοχή και με ένα δυνατό αριστερό φαλτσαριστό σουτ, 35′ Τακουνάκι του Λούι από κοντά, κόρνερ διώχνει ο Στρούγγης.
αφήνει άγαλμα τον Ανέστη!

25′ Πιέζει ασταμάτητα ο Παναιτωλικός, αμύνεται ο Ατρόμητος.

22′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ, ο Καραντώνης συμβουλεύεται το VAR και μετρά το τέρμα!

21′ Περιμένουμε να ελεγχθεί η φάση από το VAR.

19′ Ο Ντίας στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα μετά από κόρνερ, αλλά ο επόπτης σηκώνει τη σημαία.

18′ Πολλές μονομαχίες στον χώρο του κέντρου και προσπάθειες να βγουν στην αντεπίθεση.

14‘ Κερδίζει ένα φάουλ στην άμυνα ο Μαυρομμάτης.

12′ Τρέχει στην αντεπίθεση ο Ατρόμητος, κόβουν οι αμυντικοί του Παναιτωλικού.

11′ Κόρνερ για τους Γηπεδούχους αριστερά.

7′ Οφσάιντ για τον Παναιτωλικό.

6′ Απίθανη διπλή επέμβαση του Ανέστη σε βολίδα του Μουνίθ!

5′ Κόρνερ για το Ατρόμητο από τα αριστερά.

4′ Κλέβει ο Ατρόμητος, αλλά δεν μπορεί να κάνει κάτι ο Κουλούρης μέσα στην περιοχή.

1′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΛΙΝΓΚΜΑΡΚ! Φανταστική προσπάθεια του Κουλούρη από τα αριστερά, αποφεύγει δύο αμυντικούς του Παναιτωλικού και στρώνει διαγώνια στο ύψος της περιοχής στον Σουηδό, ο οποίος με σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα στα 47”!