SL1 Πλέι Άουτ: Πρώτη νίκη για τον Παναιτωλικό στον τρίτο γύρο του Πρωταθλήματος

Τέλος στο ματς! Ο Παναιτωλικός επικράτησε 1-0 του Ο.Φ.Η. στο «Γεντί Κουλέ» χάρη στη γκολάρα του Βέργου στο 52ο λεπτό.

• 90’+4′ Τεράστια φάση για τον Ο.Φ.Η., ο Νέιρα από τη μικρή περιοχή σχεδόν δεν μπορεί να βρει εστία!

90’+3′ Κόρνερ για τον Ο.Φ.Η., που ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης.

88′ Φανταστική κάθετη του Νέιρα στον Φελίπε, τρομερό και το κόψιμο του Κορνέλιους πριν εκτελέσει ο Βραζιλιάνος.

87′ Ο Καρέλης στη θέση του Βέργου και ο Μπαρμπόσα στη θέση του Ντουάρτε για τον Παναιτωλικό.

84′ Σουτ του Στάικου, σε κόρνερ ο Ανέστης.

82′ Σουτ του Μεγιάδο, κοντράρει και περνάει κόρνερ.

Οφσάιντ, δεν μετράει το γκολ! – Παραμένει το 1-0 υπέρ του Παναιτωλικού κόντρα στον Ο.Φ.Η.

78′ Γκοοοολ για τον Παναιτωλικό! Ο Φλόρες κάνει το σουτ, ο Επασί χάνειτ ην μπάλα και από κοντά ο Κορνέλιους σκοράρει. Θα γίνει έλεγχος στο VAR για το αν είναι εκτεθειμένος ο σκόρερ.

78′ Νέα φάση, αυτή τη φορά για τον Παναιτωλικό. Ο Βέργος πήγε να περάσει τον Επασί και να πλασάρει, σε κόρνερ ο κίπερ του Ο.Φ.Η.

76′ Σουτ του Νέιρα, η μπάλα περνά άουτ… Καλή φάση για τον Ο.Φ.Η.

76′ Κάρτα στον Κορνέλιους.

70′ Ο Ουές στη θέση του Διαμαντή για τον .Ο.Φ.Η.

70′ Λούι αντί Αποστολάκη και Νταγκό αντί Μόρσει για τον Παναιτωλικό.

60′ Kάρτα στον Καμάου.

59′ Στάικος και Γιαννούλης μέσα, Μπουζούκης και Τσιλιανίδης έξω για τον Ο.Φ.Η.

57′ Σέντρα-σουτ του Καμάου, διώχνει με τα πόδια ο Ανέστης.

53′ Κίτρινη κάρτα στον Μεγιάδο.

52′ Γκοοοολ για τον Παναιτωλικό! Ταχύτατη κόντρα για τον Παναιτωλικό, ο Βέργος κλείνει προς τα μέσα και με φοβερό σουτ στην κλειστή γωνία, θα νικήσει τον Επασί, δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα του.

47′ Σουτ του Μπελεβώνη, η μπάλα κοντράρει και περνάει κόρνερ.

Τέλος στο Πρώτο Ημίχρονο! Ο.Φ.Η. και Παναιτωλικός πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το ματς, χωρίς τέρματα (0-0). Μέτριο παιχνίδι με λιγοστές φάσεις, ξεκίνησε με καλό ρυθμό αλλά στη συνέχεια έπεσε…

40′ Καμάου αντί Λάμπρου για τον Ο.Φ.Η.

33′ Μπελεβώνης αντί Μεντόσα για τον Παναιτωλικό.

32′ Κίτρινη κάρτα στον Διαμαντή.

32′ Σουτ του Βέργου, άουτ.

27′ Σουτ του Μπουζούκη από τα όρια της περιοχής, κόντραρε στα σώματα η μπάλα και απομακρύνθηκε. Πιέζει ο Ο.Φ.Η.

25′ Κάρτα στον Μαρινάκη.

17′ Γκολ για τον Ο.Φ.Η. με τον Λάμπρου, αλλά έχει σηκωθεί το σημαιάκι! Σωστά, είναι εκτεθειμένος μετά το σουτ του Λουίς Φελίπε και την επέμβαση του Ανέστη.

9′ Σουτ του Λουίς Φελίπε, μπλόκαρε ο Ανέστης.

4′ Πλασέ του προωθημένου Βούρου, άουτ η μπάλα.

3′ Γρήγορα στην κόντρα ο Ο.Φ.Η., κόβει ο Κορνέλιους τελευταία στιγμή.