SL1 Πλέιτ Άουτ: Ο Παναιτωλικός έχασε με 2-1 από τον Π.Α.Σ. Λαμία 1964

Τέλος στο ματς! Σπουδαία νίκη για τη Λαμία, που επικράτησε 2-1 του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο.

Κρατάει γερά η Λαμία παρότι ο Παναιτωλικός πιέζει…

86′ Μέσα ο Προβυδάκης, έξω ο Τιρόνε που είχε μπει νωρίτερα… Με εξάδα στην άμυνα ο Φέστα!

83′ Γκοοοοολ για τον Παναιτωλικό! Ο Ντουάρτε με υπέροχο σουτ μειώνει σε 2-1 το σκορ… Φοβερά πράγματα στο Αγρίνιο, έχουμε ματς ξανά.

81′ Ο Μόρσεϊ στη θέση του Νταγκό για τον Παναιτωλικό. Ο Βέλλιος στη θέση του Καραμάνου για τη Λαμία.

ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ, «ΑΓΚΑΛΙΑΖΕΙ» ΤΗ ΝΙΚΗ Η ΛΑΜΙΑ!

77′ Γκοοοολ για τη Λαμία! Σκόρερ ο Ελευθεριάδης, να δούμε όμως αν είναι εκτεθειμένος ή όχι ο Έλληνας εξτρέμ.

71′ Μπαρμπόσα, Βέργος, Αντούνες στη θέση των Καρέλη, Περέιρα, Μάρτενσον για τον Παναιτωλικό.

64′ Κι άλλο πέσιμο στην περιοχή της Λαμίας, συνεχίζεται κανονικά το ματς…

62′ Ο Τιρόνε στη θέση του Μανούσου.

Ακυρώνεται για οφσάιντ στον Ρόμανιτς το γκολ του Ελευθεριάδη. Παραμένει το 1-0 υπέρ της Λαμίας.

55′ Σουτ του Μεντόσα μέσα από την περιοχή, σε κόρνερ ο Σαράνοφ.

Σε θέση άμυνας η Λαμία, πιέζει ο Παναιτωλικός.

52′ Σουτ του Φλόρες, η μπάλα άουτ.

50′ Υπήρξε πτώση του Καρέλη στην περιοχή, φώναξε για πέναλτι αλλά το ματς συνεχίστηκε…

Κακά μαντάτα για τον Μαλή: Οι πρώτες εκτιμήσεις αναφέρουν πως του έχει κοπεί ο αχίλλειος τένοντας…

46′ Σουτ του Καρέλη, κοντράρει και περνάει κόρνερ.

46′ Ο Ελευθεριάδης στη θέση του Μπανγκουρά για τη Λαμία, νωρίτερα ο Μαλής αποχώρησε τραυματίας και ο Αποστολάκης πήρε τη θέση του.

Τέλος στο πρώτο Hμίχρονο! Η Λαμία χτυπάει στο φινάλε με τον Μανούσο και πάει με προβάδισμα στα αποδυτήρια κόντρα στον Παναιτωλικό (0-1).

45′ Γκοοοολ για τη Λαμία! Απίστευτη φάση με διαδοχικές κόντρες μέσα στην περιοχή, ο Μανούσος ήταν πάνω στη γραμμή του άουτ, γίνεται κάτοχος και νικάει από κοντά τον Ανέστη για το 1-0.

Ανεβάζει στροφές ο Παναιτωλικός, ψάχνει ένα γκολ ως το ημίχρονο.

29′ Απίθανη φάση για τον Παναιτωλικό! Λάθος του Αντέτζο, ο Καρέλης βγαίνει απέναντι από τον Σαράνοφ αλλά δεν κατάφερε να τον νικήσει με δυνατό πλασέ.

27′ Δύο φάσεις στη σειρά από τον Παναιτωλικό, αλλά τα σουτ των Φλόρες και Νταγκό δεν θα βρουν για λίγο εστία.

24′ Σουτ του Καραμάνου, λίγο άουτ η μπάλα.

Πολλές μονομαχίες και ένταση, οι φάσεις πάντως αγνοούνται…

Τίποτα το αξιοσημείωτο στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης…

Μετά τη νέα ήττα του Απόλλωνα, η Λαμία ψάχνει αποτέλεσμα σήμερα για να ξεφύγει από την τελευταία θέση. Αυτή τη στιγμή είναι στο +5.