SL1 – Τελικό αποτέλεσμα στο Αγρίνιο: Παναιτωλικός (1-2) Ο.Φ.Η.

Τέλος στο ματς! Ο Ο.Φ.Η. θα επικρατήσει 2-1 στην έδρα του Παναιτωλικού.

• 88′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναιτωλικό και κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη.

79′ Δοκάρι για τον Ο.Φ.Η.! Σέντρα-σουτ του Ντουρμισάι από τα δεξιά, σταματά στη «ρίζα» του αριστερού δοκαριού. Ο Καστάινιος πήρε το «ριμπάουντ» σε πλεονεκτική θέση, ωστόσο το σουτ του έφυγε αρκετά ψηλά.

79′ Οι Κορνέλιους, Χρ. Μπελεβώνης και Αποστολάκης στις θέσεις των Λούι, Καρέλη και Αντούνες.

77′ Ευκαιρία για τον Ο.Φ.Η. Διώχνει ο Μελίσσας το σουτ του Μαρινάκη.

74′ Ο Σελίμοβιτς αντί του Πασαλίδη για τον Ο.Φ.Η.

70′ Οι Γιαννούλης και Ντουρμισάι αντί των Φαν Ντάινεν και Λάμπρου, αντίστοιχα. Με τριάδα στα στόπερ οι Κρητικοί.

69′ Ο Καστάινιος θα αντικρίσει την κίτρινη κάρτα.

63′ Αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Μέσα οι Ζέστεντ και Φλόρες, έξω οι Μόρσει και Τσιγγάρας.

61′ ΓΚΟΛ για τον Ο.Φ.Η.! 1-2! Εύστοχος στην εκτέλεση πέναλτι ο Νέιρα!

60′ Πέναλτι για τον Ο.Φ.Η.! Ο Καρέλης έχει παρέμβει με το απλωμένο χέρι του (έστω και ανεπαίσθητα, χωρίς βέβαια αυτό να έχει σημασία) στο σουτ του Φαν Ντάινεν, με τον Έλληνα ρέφερι να δείχνει την παράβαση.

59′ Φάση για τον Ο.Φ.Η. Δυνατό σουτ του Φαν Ντάινεν, περνά ξυστά από το αριστερό δοκάρι.

58′ Πήγε να απειλήσει αμέσως ο Καστάινιος, σε δεύτερο χρόνο ο Βργκοτς έδιωξε σε κόρνερ τη σέντρα του Μαρινάκη.

57′ Πρώτη αλλαγή για τον Ο.Φ.Η. Ο Καστάινιος στη θέση του Τοράλ.

52′ Φάση για τον Παναιτωλικό. Ο Μόρσεϊ μπήκε στη διεκδίκηση της φάσης μέσα στην περιοχή του ΟΦΗ, πήρε την μπάλα και έκανε με κακή ισορροπία το σουτ, ωστόσο εκείνο δεν βρήκε στόχο.

49′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ο.Φ.Η. Στο ύψος του ημικυκλίου της μεγάλης περιοχής των γηπεδούχων.

48′ Αρκετά ψηλά το μακρινό σουτ από τον Βέργο.

46′ Φάση για τον Ο.Φ.Η. Περνά άουτ το σουτ του Τοράλ.

Φινάλε στο πρώτο μέρος με νεύρα. «Γαλλικά» μεταξύ των ποδοσφαιριστών, χωρίς ωστόσο να πηγαίνει… αλλού το πράγμα. Γενικά, υπήρχαν αρκετά νεύρα στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο θα ολοκληρωθεί στο 1-1 (7′ Καρέλης – 17′ αυτ. Μαλής).

• 39′ Φάση για τον Παναιτωλικό. Ο Ντουάρτε προσπάθησε να σκοράρει με… scorpion kick, αλλά η ωραία του έμπνευσή δεν είχε και ανάλογο αποτέλεσμα.

36′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ο.Φ.Η.

35′ Φάση για τον Παναιτωλικό. Άουτ η κεφαλιά του Λούι.

30′ Σουτ του Μόρσεϊ, κοντράρει στα σώματα.

24′ Ευκαιρία για τον Ο.Φ.Η. Σουτ του Νέιρα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα φεύγει αρκετά ψηλά.

23′ Πρώτη κίτρινη στο παιχνίδι, την αντικρίζει ο Νέιρα.

17′ ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ! 1-1! Αυτογκόλ από τον Μαλή! Εξαιρετική ενέργεια από τον Λάμπρου, ο οποίος εισέβαλε στην αντίπαλη περιοχή, με τον Μαλή να κάνει την προβολή στο παράλληλο γύρισμά του εξτρέμ του Ο.Φ.Η., στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

12′ Φάση για τον Παναιτωλικό: Διαγώνιο μακρινό σουτ από τον Καρέλη, δεν ανησυχεί ο Επασί.

7′ ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός! 1-0! Σκόρερ ο Καρέλης! Υπέροχη σέντρα του Λούι από τα δεξιά, βρίσκει τον Έλληνα φορ στην «καρδιά» της περιοχής, ο οποίος με σεντερφορίσια κεφαλιά ανοίγει το σκορ!

2′ Σέντρα του Μαρινάκη από τα δεξιά, απομακρύνει ο Βργκοτς.