SL1 – Τέλος παιχνιδιού: Αστέρας Τρ. (2-0) Παναιτωλικός

• 63΄ Αλλαγές και για τον Παναιτωλικό. Τσιγγάρας αντί Αρσούρα και Ματσόλα αντί Βέργου.

61′ Λουίς Φερνάντεθ στη θέση του κορυφαίου Ριέρα και Καπίγια σε εκείνη του Σίτο.

58′ Φοβερή στιγμή για τον Αστέρα! Σουτάρα του Κρέσπι από τα 30 μέτρα, διώχνει με τα ακροδάχτυλα σε κόρνερ ο Κνετ.

55΄Φάση διαρκείας στη περιοχή του Παναιτωλικού. Ο Αστέρας πιέζει για το 2-0. Με τον Μπαράλες να μην μπορεί να το διαμορφώσει, αφού του σουτ προσέκρουσε στα σώματα.

52′ Μεγάλη ευκαιρία για Παναιτωλικό, η πρώτη στο ματς! Ο Ταχάρ όντας -ολομόναχος- εντός μικρής περιοχής του Αστέρα, έπιασε την κεφαλιά, αλλά την έστειλε την μπάλα στο κέντρο της εστίας. Εκεί όπου βρισκόταν ο Τσιφτσής.

50′ Ο Μάζουρεκ «μπουκάρει» με προϋποθέσεις στην αντίπαλη περιοχή, χωρίς όμως να μπορέσει να ολοκληρώσει την προσπάθειά του.

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Δεν θα κρατηθούν καθυστερήσεις. Ο Αστέρας θα πάει προηγούμενος (1-0) στα αποδυτήρια χάρη στο τέρμα του Μουνάφο από το 7′. Εξαιρετική εμφάνιση από τον Ριέρα.

• 39′ Ευκαιρία για Αστέρα με δυνατό διαγώνιο σουτ του Κρέσπι εντός της αντίπαλης περιοχής. Διώχνει ο Κνετ.

37′ Πονηρό βαθύ γέμισμα του Ντάλσιο. Διώχνει σε κόρνερ ο Τσιφτσής.

30′ Τεράστια ευκαιρία για Αστέρα! Εξαιρετική ατομική ενέργεια του Ριέρα, ανοίγει αριστερά στον Σίτο, ο οποίος βγάζει παράλληλη σέντρα εντός περιοχής προς τον Μπαράλες. Ο Αργεντινός επιθετικός δεν θα προλάβει να κάνει την προβολή.

23′ Μεγάλη φάση για τον Αστέρα! Γλυκιά σέντρα του Ριέρα προς τον Μπαράλες στην καρδιά της περιοχής, με τον φορ του Αστέρα να πιάνει την κεφαλιά, αλλά να στέλνει την μπάλα ελάχιστα έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας του Κνετ.

21′ Παίρνει την κεφαλιά εντός περιοχής του Παναιτωλικού ο Σίτο, αλλά η μπάλα περνάει άουτ.

Εκτελεί ο Άλβαρεθ, η μπάλα περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Παναιτωλικού.

15′ Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Αστέρα. Τρία μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή των φιλοξενούμενων, στη κορυφή του ημικυκλίου.

13′ Κι άλλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Βγήκε στην κόντρα ο Ριέρα, ο οποίος αφού κουβάλησε την μπάλα, σούταρε, με τον Κνετ να πραγματοποιεί δύσκολη απόκρουση.

9′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα να κάνει το 2-0. Σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής του Ριέρα. Μπλοκάρει ο Κνετ.

7′ ΓΚΟΛ ο Αστέρας με τον Μουνάφο 1-0! Σέντρα στο ύψος της μικρής περιοχής από τον Κρέσπι, παίρνει την κεφαλιά ο Μπαράλες, ο οποίος στρώνει στον ολομόναχο Μουνάφο. Κανένα πρόβλημα για τον τελευταίο να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

6′ Σέντρα-σουτ του Μάζουρεκ. Κανένα πρόβλημα για τον Τσιφτσή.