SL1 – Τέλος παιχνιδιού: Ο.Φ.Η. (2-2) Παναιτωλικός

Λήξη αγώνα: Ο.Φ.Η. και Παναιτωλικός έμειναν στο 2-2, στην τελευταία αγωνιστική των πλει άουτ της Super League 1.

• 89′ Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Παναιτωλικό – Απομάκρυνε ο Μαρινάκης

88′ Έξω ο Μπαρμπόσα, στη θέση του ο Καρέλης

85′ Μικρή διακοπή στο έδαφος ο Μαλής

83′ Φάουλ για τον Ο.Φ.Η. σε καλό σημείο

81′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό! Λίγες στιγμές μετά το γκολ του Στάρτζεον, ο Παναιτωλικός απαντάει με τον Ταχάρ, μετά από φάση διαρκείας στα καρέ του Ο.Φ.Η. και την αδυναμία των γηπεδούχων να απομακρύνουν την μπάλα.

79′ ΓΚΟΛ για τον Ο.Φ.Η.! Στάρτζεον και Κοροβέσης συνεργάστηκαν άψογα, με τον πρώτο να κάνει το σουτ έξω από την περιοχή, με την μπάλα να βρίσκει στο αριστερό δοκάρι και να καταλήγει στα δίχτυα.

75′ Αλλαγή για τον Ο.Φ.Η. Στη θέση του Βούρου περνάει ο Ουές

73′ Πρώτο κόρνερ για τον Παναιτωλικό!

72′ Στημένη μπάλα για τον Παναιτωλικό, απομακρύνουν οι αμυντικοί του Ο.Φ.Η.

70′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό! Ο Παναιτωλικός βγήκε στην αντεπίθεση, με τον Βέργο να γίνεται αποδέκτης μια βαθιάς μπαλιάς και με το εξωτερικό έπιασε ένα δύσκολο αλλά όμορφο πλασέ για το 1-1

70′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ο.Φ.Η., από τα δεξιά όπως επιτίθεται

69′ Νέο μακρινό σουτ του Παναιτωλικού, αυτή τη φορά από τον Μπαρμπόσα, μπλοκάρει ο Βάτερμαν

67′ Μακρινό σουτ του Βέργου, δεν ανησυχεί ο Βάτερμαν

67′ Στο έδαφος ο Ντίας στα όρια της περιοχής, παίζεται λέει διαιτητής

65′ Αλλαγή για τον Ο.Φ.Η. Έξω ο Νέιρα στη θέση του ο Μπαλογιάννης

65′ Δυνατό σουτ του Νέιρα, μπλοκάρει σταθερά ο κίπερ του Παναιτωλικού

63′ Αλλαγή και για τον Ο.Φ.Η. Έξω ο Σαρδινέρο μέσα ο Στάρτζεον

62′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα ο Βέργος στη θέση του Αρσούρα

61′ Κίτρινη κάρτα στον Αρσούρα

59′ Ωραία πάσα του Κοροβέση στον Σακόρ, έκοψε τελευταία στιγμή ο Καρασαλίδης πριν σουτάρει από πλεονεκτική θέση ο Νορβηγός

56′ Επικίνδυνη σέντρα του από τα δεξιά για τον Παναιτωλικό, βγαίνει και μπλοκάρει προ του Μπαρμπόσα ο Βάτερμαν

54′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ο.Φ.Η. με τον Μεγιάδο να κερδίζει τις κόντρες με τον Μαλή, τον Κνετ όμως να τον σταματάει με σωτήρια επέμβαση

50′ Σε αυτά τα πρώτα πέντε λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, ο Παναιτωλικός παίζει πιο ψηλά, πιέζοντας τον Ο.Φ.Η.

48′ Κακό πλασέ του Μπαρμπόσα, πολλά μέτρα έξω από την εστία του Βάτερμαν η προσπάθεια των φιλοξενούμενων

46′ Αλλαγές για τον Ο.Φ.Η. Μέσα οι Καστάνιος, Σελίμοβιτς, έξω οι Γιάννου και Διαμαντής

Λήξη πρώτου ημιχρόνου: Ο Ο.Φ.Η. πηγαίνει στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ, χάρη στο εκπληκτικό τέρμα του Σαρδινέρο στο 18′

• 40′ Καλή σέντρα από τον Ντάλσιο, κόβει προ του Μπαρμπόσα η άμυνα του Ο.Φ.Η.

39′ Φάουλ για τον Παναιτωλικό, γεμίζει με κόσμο η περιοχή του Ο.Φ.Η.

34′ Κίτρινη κάρτα στον Μεγιάδο

33′ Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Ο.Φ.Η., μετά από λάθος του Παναιτωλικού

32′ Νέα καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους, με το σουτ του Ντουάρτε να μαζεύει με δεύτερη προσπάθεια ο Βάτερμαν

28′ Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ωραία σέντρα από τα δεξιά, η κεφαλιά του Ματσόλα όμως περνάει λίγο δίπλα από την εστία των γηπεδούχων

27′ Κόρνερ για τον Ο.Φ.Η. – Απομακρύνει ο Καρασαλίδης με δεύτερη προσπάθεια

26′ Σέντρα του Κοροβέση, απομακρύνει τελευταία στιγμή η άμυνα του Παναιτωλικού

26′ Ματσόλα και Μπαρμπόσα δείχνουν τόσο αποκομμένοι από το υπόλοιπο σύνολο του Πναιτωλικού

21′ Στημένη φάση για τον Παναιτωλικό, γεμίζει με κόσμο η περιοχή του Βάτερμαν

18′ ΓΚΟΛ για τον Ο.Φ.Η.! Ο Βούρος με μια βαθιά μπαλιά βρίσκει τον Κοροβέση στα αριστερά, ο οποίος με σέντρα στην κίνηση έστειλε την μπάλα στο δεύτερο δοκάρι, εκεί όπου ο Σαρδινέρο έπιασε το σουτ στην κίνηση από πολύ πλάγια θέση για το 1-0. Τρομερή ανάπτυξη για τους Κρητικούς και μάλιστα με μεγάλη ταχύτητα εκτέλεσης!

17′ Επικίνδυνη σέντρα των φιλοξενούμενων στην περιοχή του ΟΦΗ, βγαίνει και μαζεύει ο Βάτερμαν

15′ Πολύ αργός ο ρυθμός στο ματς. Μοναδική φάση αυτή του Νέιρα στο 8′

9′ Σέντρα του Κοροβέση, ο Σακόρ από δύσκολη θέση δεν μπόρεσε να κάνει το σουτ

8′ Πρώτη καλή στιγμή στο ματς για τον Ο.Φ.Η. Ο Γιαννούλης έβγαλε την σέντρα, ο Σαρδινέρο κατέβασε αλλά κόπηκε στη συνέχεια με την μπάλα να καταλήγει στον Νέιρα μέσα στην περιοχή. Το σουτ του Αργεντινού πάντως ήταν κακό και πέρασε πάνω από την εστία του Κνετ

4′ Φάουλ σε καλό σημείο από τα δεξιά όπως επιτίθεται ο Παναιτωλικός