SL1 – Τέλος παιχνιδιού: Ολυμπιακός (3-0) Παναιτωλικός

Τέλος στο Φάληρο: Ολυμπιακός-Παναιτωλικός 3-0! Μασούρας (9’), Κάιπερς (30’) και Ανδρούτσος (81’) πέτυχαν τα γκολ για την ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς

• 88′ Μαλής αντί Σκιαδά για τον Παναιτωλικό

85′ Άστοχο σουτ του Ραντζέλοβιτς

83′ Τσέλιος αντί Μασούρα για τον Ολυμπιακό

81′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 3-0! Σέντρα του Ραντζέλοβιτς, γύρισμα του Κάιπερς και κεφαλιά του Ανδρούτσου με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα.

76′ Σκόνδρα αντί Γιάκολις και Αριγίμπι αντί Μάζουρεκ

72′ Μπουχαλάκης αντί Παπαδόπουλου

64′ Τσιγγάρας αντί Ντουάρτε και Αζάντι αντί Βέργου

63′ Δυνατό σουτ του Ντρέγκερ από τα δεξιά, έδιωξε ο Μελίσσας.

62′ Βαλμπουενά αντί Χασάν και Σεμέδο αντί Μπα

60′ Σουτ του Μάζουρεκ από τα αριστερά, μπλόκαρε ο Κρίστινσον

Ημίχρονο στο Φάληρο: Ολυμπιακός-Παναιτωλικός 2-0 Τα γκολ του Μασούρα (9’) και του Κάιπερς (20’), έχουν κάνει τη διαφορά στο σημερινή ματς, αλλά ούτως ή άλλως έχουν κριθεί τα πάντα από το πρώτο παιχνίδι σε ό,τι αφορά την υπόθεση πρόκριση

• 45′ Κίτρινη στον Χολέμπας, για φάουλ στον Γιάκολις

43′ Άστοχο σουτ του Ντάλσιο, η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από την εστία του Σα.

30′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-0! Ωραία εκτέλεση κόρνερ του Σίλβα από τα δεξιά, καλό άλμα του Κάιπερς στην καρδιά της άμυνας και η μπάλα στην εστία του Μελίσσα.

21′ Κίτρινη για τον Ολυμπιακό. Την είδε ο Σίλβα για φάουλ στον Ντάλσιο

17′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ωραία συνεργασία Μασούρα με Χασάν, που έστρωσε για τον Εμβιλά, ο ο οποίος νικήθηκε από τον Μελίσσα.

9′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0! Σέντρα του Χασάν εκτός περιοχής (με το δεξί από τα αριστερά), προβολή του Μασούρα από την καρδιά της αντίπαλης άμυνας και η μπάλα στα δίχτυα.

7′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Αρχικά, σουτ του Ραντζέλοβιτς στα σώματα, στη συνέχεια ωραία σέντρα του Μασούρα από τα αριστερά, κεφαλιά του Σέρβου από εξαιρετική θέση, αλλά λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία η μπάλα.

4′ Πρώτη τελική και είναι για τον Παναιτωλικό. Σουτ του Μάζουρεκ με καλές προϋποθέσεις, αλλά αρκετά άστοχο.