SL1 – Τέλος παιχνιδιού: Π.Α.Σ. (0-0) Παναιτωλικός

Τέλος στο ματς! Π.Α.Σ. Γιάννινα και Παναιτωλικός παίρνουν από έναν βαθμό (0-0), σε ένα ματς που οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι αλλά δεν κατάφεραν να μετουσιώσουν τις ευκαιρίες τους σε γκολ.

• 92′ Ντουάρτε αντί Μεντόσα για τον Παναιτωλικό.

85′ Δοκάρι για τον Π.Α.Σ.! Μετά από εκτέλεση φάουλ του Καρτάλη, ο Παντελάκης πήδηξε ψηλότερα από όλους αλλά από το ύψος της μικρής περιοχής δεν μπορεί να σκοράρει, αφού η μπάλα σταματάει στο δεξί δοκάρι της εστίας! Τεράστια φάση για τον Π.Α.Σ.

81′ Ο Λεό κάνει το γύρισμα, παραλίγο να βρει την μπάλα και να τη στείλει στα δίχτυα της ομάδας του ο Λιάβας!

79′ Κίτρινη κάρτα στον Κωνσταντόπουλο.

76′ Εξαιρετικό γύρισμα του Ελευθεριάδη, ο Παμλίδης προσπαθεί με προβολή να στείλει την μπάλα στα δίχτυα αλλά δεν την βρίσκει για… εκατοστά!

74′ Οικονομόπουλος και Ντομίνγκεθ αντί Σάλιακα και Λιάσου για τον Π.Α.Σ.

73′ Φωνάζουν για πέναλτι στον Π.Α.Σ. σε ανατροπή του Καρτάλη. Τον έχει βρει την ώρα που πάει να κάνει πάσα ο Μεντόζα! Υπάρχει επαφή και πέναλτι, ωστόσο ο διαιτητής δείχνει να συνεχιστεί το ματς. Λανθασμένη απόφαση, υπάρχει πέναλτι.

72′ Μαλής αντί Καρασαλίδη για τον Παναιτωλικό.

66′ Μάζουρεκ αντί Αριγίμπι για τον Παναιτωλικό

66′ Ο Π.Α.Σ. φεύγει ταχύτατα στην κόντρα, ο Λεό περνάει τον Καρασαλίδη που λίγο έλειψε να του κάνει πέναλτι αλλά στην συνέχεια ο Κνετ βγαίνει ταχύτατα για να παραχωρήσει κόρνερ.

61′ Καρτάλης αντί Νάουμετς για τον Π.Α.Σ.

58′ Φάση για τον Παναιτωλικό. Ο Αριγίμπι φεύγει στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας και κάνει το διαγώνιο πλασέ, αλλά ο Χουτεσιώτης είχε καλή θέση και έδιωξε.

55′ Κίτρινη κάρτα στον Σάλιακα.

52′ Ωραία αντεπίθεση του Π.Α.Σ., ο Γιάκολις κάνει ωραία σέντρα προς τον Βέργο αλλά ο Παντελάκης με προβολή θα τον κόψει πριν εκτελέσει.

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Π.Α.Σ. Γιάννινα και Παναιτωλικός πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν τον αγώνα, χωρίς σκορ (0-0).

45′ Μεγάλη φάση για τον Παναιτωλικό. Γύρισμα του Γιάκολις, ο Αριγίμπι πιάνει το πλασέ στην κίνηση αλλά δεν μπορεί να σκοράρει από πολύ καλή θέση μέσα από την περιοχή.

38′ Ο Ελευθεριάδης περνάει σαν σταματημένο τον Καρασαλίδη με καταπληκτική ντρίμπλα, πάει να κάνει το γύρισμα και βρίσκει περίεργα την μπάλα η οποία χτυπάει στο δεξί δοκάρι της εστίας και περνάει άουτ! Φάση από το… πουθενά!

34′ Δυνατό σουτ του Μεντόζα λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει στον Παντελάκη και καταλήγει στην αγκαλιά του Χουτεσιώτη.

32′ Πολύ σκληρό μαρκάρισμα του Σιόντη, γλιτώνει την κίτρινη κάρτα! Θα έπρεπε να του δοθεί…

29′ Πρώτο κόρνερ στο ματς, είναι για τον Π.Α.Σ.

25′ Σουτ του Λιάσου, ψηλά άουτ η μπάλα.

22′ Μεγάλη φάση για τον Π.Α.Σ. Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Σάλιακα, ο Παντελάκης δεν μπορεί εξ επαφής να σκοράρει με το κεφάλι! Δύο μέτρα από την περιοχή ήταν ο προωθημένος στόπερ του Π.Α.Σ.

21′ Κίτρινη κάρτα στον Λιάβα.

20′ Καλή σκέψη του Παμλίδη αλλά κακή εκτέλεση, στέλνει με ανάποδι ψαλίδι την μπάλα πολύ άουτ.

15′ Κίτρινη κάρτα στον Κάργα.

14′ Μεγάλη φάση για τον Π.Α.Σ. Ο Λεό έφυγε απέναντι από τον Κνετ μετά την κάθετη του Παμλίδη, αλλά ο πορτιέρε του Παναιτωλικού το… έβγαλε με το πόδι.

6′ Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Νάουμετς.