SL1 – Τέλος παιχνιδιού: Π.Α.Σ. Λαμία 1964 (2-2) Παναιτωλικός

Πρώτος βαθμός για τη Λαμία στο πρωτάθλημα, στους 5 ο Παναιτωλικός που είναι αήττητος εκτός έδρας.

• Τέλος στο ματς! Λαμία και Παναιτωλικός έμειναν στο 2-2 σε ένα φοβερό παιχνίδι με τέσσερα γκολ, ένταση, VAR… Προηγήθηκαν δις οι γηπεδούχοι, αλλά βρήκαν τις απαντήσεις οι φιλοξενούμενοι παίρνοντας τον βαθμό με γκολ του Βαρόνε στο 90′.

90’+7‘ Τελευταία φάση για τη Λαμία. Όλοι μπροστά…

90’+3′ Μπελεβώνης και Αντούνιες μέσα, έξω οι Βέργος, Ντίας για τον Παναιτωλικό.

90’+1′ Κεφαλιά του Βέργου, μπλοκάρει ο Σαράνοφ!

90′ Γκοοοολ για τον Παναιτωλικό! Ο Μπαρμπόσα εκτελεί το φάουλ, ο Βαρόνε μπαίνει στην πορεία της μπάλας και με το γόνατο σκοράρει για το 2-2!

90′ Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Παναιτωλικό.

87′ Μπάρμποσα αντί Κορνέλιους για τον Παναιτωλικό.

86′ Κάκιστο σουτ του Μόρσεϊ, πολύ μακριά από την εστία.

82′ Καρέλης και Μόρσεϊ αντί Φλόρες, Λούι για τον Παναιτωλικό.

81′ Ο Τσούκαλος στη θέση του Ρόμανιτς για τη Λαμία.

77′ Φάουλ για τον Παναιτωλικό σε καλή θέση και πλάγια αριστερά έξω από την περιοχή. Ανεκμετάλλευτο πέρασε…

76′ Σέντρα του Χουχούμη, ο Βέργος δεν μπορεί με προβολή να βρει την μπάλα από τη μικρή περιοχή.

74′ Μέσα ο Σαραμαντάς, έξω ο Τιρόνε και Αραμπούλι αντί Μανούσου.

73′ Τρομερή ατομική προσπάθεια του Ντίας, έσπασε στον Λούι που πλάσαρε λίγο άουτ.

71′ Φάση διαρκείας στα καρέ της Λαμίας! Κανένας παίκτης του Παναιτωλικού δεν μπορεί να τελειώσει τη φάση.

66′ Γκοοοολ η Λαμία! Απίθανη φάση διαρκείας στα καρέ του Παναιτωλικού, τρεις τελικές, δοκάρι και τελικά ο Νούνιες που παίρνει το… ριμπάουντ μέσα στον χαμό, σκοράρει για το 2-1 υπέρ των γηπεδούχων!

64′ Κίτρινη ο Γκόλεμιτς.

57′ Φοβερή στιγμή στη Λαμία! Ο Λούι εκτελεί το φάουλ, ο Σιδηρόπουλος σφυρίζει για επανάληψη αφού δεν είχαν ολοκληρωθεί οι αλλαγές και το… τέρμα που σκόραρε ο μπακ του Παναιτωλικού δεν μετράει. Στη συνέχεια, ο Λούι εκτέλεσε το φάουλ ξανά, που πέρασε άουτ.

57′ Προβυδάκης, Γκόλεμιτς μέσα, έξω οι Μανουσάκης, Τρούμπουλος για τη Λαμία.

Δεν είναι πέναλτι!

55′ Φάουλ για τον Παναιτωλικό σε πολύ καλό σημείο. Γίνεται έλεγχος στο VAR για χέρι του Αντέτζο.

54′ Σουτ ο Βαρόνε, η μπάλα πάνω στον Αντέτζο και εκείνος στον Σαράνοφ.

48′ Σουτ ο Ντίας, διώχνει ο Σαράνοφ.

Λαμία και Παναιτωλικός πάνε στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-1, σε ένα ματς που μετά το 25λεπτο είχε καλό ρυθμό.

• Καλύτερη σε γενικές γραμμές η Λαμία, μπήκε δυνατά, σκόραρε αλλά είδε τον Ντουάρτε στην μοναδική τελική ουσιαστικά του Παναιτωλικού να φέρνει το ματς στα ίσα με τρομερό σουτ.

Κίτρινη ο Αντέτζο

45′ Ο Μανούσος χτυπάει με τον αγκώνα τον Βργκοτς, με τον διαιτητή να του δείχνει την κίτρινη κάρτα. Θα μπορούσε και να αποβληθεί, είναι σκόπιμο χτύπημα στα πλευρά του αντιπάλου του.

43′ Ο Παναιτωλικός έχει ανεβάσει στροφές μετά το γκολ της ισοφάρισης.

36′ Κεφαλιά ο Βαρόνε, μαζεύει ο Σαράνοφ.

32′ Σκοράρει η Λαμία με τον Μανούσο από κοντά, αλλά δεν μετράει το τέρμα του Έλληνα φορ καθώς ήταν σε θέση οφσάιντ. Φοβερό ματς βλέπουμε στα τελευταία λεπτά, πάνω-κάτω η μπάλα με πολλές φάσεις.

30′ Γκοοοοολ ο Παναιτωλικός με φοβερό σουτ του Ντουάρτε! Τρομερό γκολ από τον εξτρέμ του Παναιτωλικού, έπιασε σουτάρα από τα 25 μέτρα που κατέληξε στο αριστερό παραθυράκι της εστίας της Λαμίας.

27′ Σουτ ο Φλόρες, μετά από εκτέλεση φάουλ, η μπάλα άουτ.

18′ Σουτ ο Αντέτζο, μπλοκάρει ο Ροντρίγκες.

17′ Κίτρινη ο Βαρόνε για σκληρό μαρκάρισμα στον Μαρτίνεθ.

10′ Γκοοοοολ η Λαμία! Ο Μαζουλουξής μετά από το κόρνερ πήρε την κεφαλιά και άνοιξε το σκορ για την ομάδα του.

9′ Κόρνερ για τη Λαμία, η μπάλα καταλήγει στο δοκάρι και έχουμε ακόμη ένα κόρνερ.

6′ Η Λαμία πιέζει αρκετά τον Παναιτωλικό στα πρώτα λεπτά.

2′ Πέρασε ανεκμετάλλευτο, οι γηπεδούχοι κρατάνε την μπάλα.

Φάουλ για τη Λαμία σε καλό σημείο στο πρώτο λεπτό του αγώνα. Η μπάλα καταλήγει σε κόρνερ.