SL1 – Τέλος παιχνιδιού: Παναιτωλικός (0 – 1) Παναθηναϊκός (Videos – Photos)

Χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης στο Αγρίνιο μεταξύ του Παναιτωλικού και του Παναθηναϊκού.

• Ο Παναθηναϊκός είχε την κατοχή της μπάλας στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού, η μεγάλη και κλασική ευκαιρία όμως ανήκει στον Παναιτωλικό, με τον Μόρσεϊ να επιχειρεί κοντινο πλασέ από τη μικρή περιοχή και να αποκρούει ο Μπρινιόλι.

Στο 2ο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 78ο λεπτό, ο Ανέστης έβγαλε την εξ επαφής κεφαλιά του Ιωαννίδη, αλλά ο Κορνέλιους την έστρωσε ξανά στον επιθετικό του Παναθηναϊκού κατά λάθος, ο σκόραρε από κοντά, κάνοντας το Παναιτωλικός – Παναθηναϊκός: 0 – 1.

Στο 89ο λεπτό,  ο Παναιτωλικός έχασε μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση όταν στην κεφαλιά του Καρέλη η μπάλα χτύπησε στο κάθετο δοκάρι.