SL1 – Τέλος παιχνιδιού: Παναιτωλικός (0-3) Π.Α.Σ. Λαμία 1964

Τέλος! Η Λαμία επιβλήθηκε 3-0 του Παναιτωλικού και έκανε τεράστιο βήμα παραμονής στην Super League 1.

• 90+4′ Δοκάρι για τον Παναιτωλικό, από κοντά δεν μπόρεσε να σκοράρει ο Βέργος.

88′ Σαραμαντάς αντί Ντέλετιτς.

87′ Ωραίο σουτ του Τσότσαλιτς, άουτ η μπάλα.

84′ Άουτ το σουτ του Αριγίμπι από το ύψος της περιοχής.

78′ Μάντζρεκαρ αντί Ρόμανιτς.

71′ Σουτ του Τζανδάρη από τα δεξιά, περνά άουτ η μπάλα.

70′ Αζάντι αντί Καρέλη.

68′ Μπιάρνασον αντί Βασιλακάκη.

65′ Ταχάρ αντί Περέιρα.

53′ Πλασέ του Αριγίμπι από κοντά, έξω η μπάλα.

51′ Λίγο έλειψε να επωφεληθεί ο Βέργος από το λάθος του Τζανετόπουλου, επενέβη ο Αντέτζο.

46′ Φάση για τον Παναιτωλικό! Ωραία σέντρα από τα αριστερά του Περέιρα, πιάνει την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής ο Βέργος, αλλά διώχνει ο Επασί.

SL1 – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Παναιτωλικός (0-3) Π.Α.Σ. Λαμία 1964

• 45’+4′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Φάουλ σε πολύ καλό σημείο, στα όρια της αντίπαλης μεγάλης περιοχής. Αυτή, λογικά, θα είναι και η τελευταία φάση του πρώτου μέρους.

43′ ΓΚΟΛ η Λαμία! 0-3! Σκόρερ ο Ρόμανιτς! Βγήκε ολομόναχος στην αντεπίθεση ο άσος των φιλοξενούμενων, ο οποίος κουβάλησε την μπάλα και την έστειλε με πλασέ στα αντίπαλα δίχτυα. Ακόμα μία φάση που ξεκινάει από τα πόδια του Ντέλετιτς.

34′ Κίτρινη κάρτα στον Ντίας για σκληρό μαρκάρισμα στον Τζανδάρη.

27′ Γκολ, 0-2 με τον Ντέλετιτς! Από τα αριστερά αυτή τη φορά το γύρισμα, δυνατό σουτ του Σέρβου και η Λαμία κάνει… πάρτι στο Αγρίνιο.

24′ Γκολ, 0-1 με κεφαλιά του Βασιλακάκη! Τρομερή αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους, ωραία μπαλιά από τα δεξιά και γκολ από τον Βασιλακάκη.

23′ Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα για φάουλ.

21′ Ελίχθηκε ωραία ο Ντάλσιο, έκανε το σουτ έξω από την περιοχή αλλά ο Επασί μάζεψε.

18′ Έβγαλε ο Επασί την κεφαλιά του Τσότσαλιτς, ωστόσο σφυρίχτηκε επιθετικό φάουλ.