SL1 – Τέλος παιχνιδιού: Παναιτωλικός (1-2) Π.Α.Ο.Κ.

Τέλος στο ματς! Ο Π.Α.Ο.Κ. θα πάρει τη νίκη (1-2) επί του Παναιτωλικού και θα ανέβει στους έξι βαθμούς. Στους τέσσερις παραμένει ο Παναιτωλικός.

• 88′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Σουτ με τη μία του Καρέλη από το ύψος της μικρής περιοχής, αποκρούει με το στήθος ο Πασχαλάκης!

85′ Μαλής και Καρέλης αντί των Κορνέλιους και Τσιγγάρα.

81′ Ο Μπαρμπόσα αντί του Ντουάρτε.

80′ ΓΚΟΛ ο Π.Α.Ο.Κ.! 1-2! Σκόρερ ο Σίντκλεϊ! Βρέθηκε μέσα στην αντίπαλη περιοχή ο αριστερός μπακ του Π.Α.Ο.Κ., ο οποίος με σουτ με το δεξί δίνει εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα του.

71′ Οι Εσίτι και Σφιντέρσκι, αντί των Σβαμπ και Άκπομ, αντίστοιχα.

69′ Ο Βαρόνε αντί του Φλόρες.

69′ Κίτρινη κάρτα ο Αουγκούστο.

66′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ολομόναχος ο Ντουάρτε, πιάνει το γυριστό από το ύψος του πέναλτι, με το σουτ του να φεύγει άουτ.

63′ Κίτρινη κάρτα στον Φλόρες.

63′ Αλλαγές για τον Π.Α.Ο.Κ. Οι Μπίσεσβαρ και Α. Ζίβκοβιτς και αντί των Μιτρίτσα και Μουργκ

62′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Πιάνει το μακρινό ψηλοκρεμαστό σουτ ο Λούι, με τον Πασχαλάκη να διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ.

59′ ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός! 1-1! Σκόρερ ο Ντίας! Εκτελέστηκε το κόρνερ, πρώτη κεφαλιά από τον Βέργο, με τον Ντίας να πετάγεται στο δεύτερο δοκάρι, σκοράροντας με κεφαλιά.

58′ Σέντρα του Χουχούμη από τα αριστερά, απομακρύνει σε κόρνερ ο Βαρέλα.

57′ Θα δει την κάρτα και ο Μιτρίτσα.

55′ Κίτρινη κάρτα στον Κούρτιτς.

52′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Μπήκε με προϋποθέσεις στην περιοχή του Π.Α.Ο.Κ. ο Ντίας, γρήγορη έξοδος και επέμβαση από τον Πασχαλάκη.

47′ Ευκαιρία για τον Π.Α.Ο.Κ. Ανέβασμα του Τέιλορ από τα δεξιά, εκτελεί αλλά αποκρούεται του σουτ του από τον Ροντρίγκεζ.

46′ Πρώτη αλλαγή στο ματς, είναι για τον Παναιτωλικό. Ο Μεντόσα στη θέση του Μόρσεϊ. Καμία αλλαγή για τον ΠΑΟΚ.

Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο Π.Α.Ο.Κ. θα πάει προηγούμενος 1-0 στα αποδυτήρια χάρη στο τέρμα του Μιτρίτσα στο 32′.

• Ο «Δικέφαλος του Βορρά» μπήκε ορεξάτος και δημιούργησε φάσεις στα πρώτα λεπτά (κυρίως από τα άκρα).

Στη συνέχεια ισορρόπησαν οι γηπεδούχοι, προβληματίζοντας την άμυνα του Π.Α.Ο.Κ., ο οποίος όμως βρήκε το γκολ χάρη κυρίως στην εξαιρετική μπαλιά του Αουγκούστο.

Να σημειωθεί ότι ο Αναστασίου έφυγε πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους σε ένδειξη διαμαρτυρίας για τις διαιτητικές αποφάσεις, έχοντας μάλιστα και συζήτηση σε έντονο ύφος με τον Ρασβάν Λουτσέσκου (περνώντας μπροστά από τον πάγκο του Π.Α.Ο.Κ.).

45’+3′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, ο Μόρσεϊ κάνει την προβολή δύο μέτρα από τη γραμμή τέρματος, αλλά αστοχεί!

44′ Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς. Την αντικρίζει ο Κορνέλιους.

39′ Καλή η απευθείας εκτέλεση από τον Φλόρες, η μπάλα φεύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

38′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναιτωλικό. Λίγο μπροστά από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής του Π.Α.Ο.Κ.

Έχει τραυματιστεί ο Μιχαηλίδης. Ζεσταίνεται ο Μιχάι.

32′ ΓΚΟΛ ο Π.Α.Ο.Κ.! 0-1! Σκόρερ ο Μιτρίτσα! ΓΚΟΛΑΡΑ. Τρομερή 25άρα μπαλιά του Αουγκούστο στην πλάτη της άμυνας του Παναιτωλικού, βγάζει τον Μιτρίτσα ολομόναχο στο ύψος της μικρής περιοχής, με τον εξτρέμ του Π.Α.Ο.Κ. να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά!

27′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Παράλληλη σέντρα του Ντίας από τα δεξιά, δεν πρόλαβε για… εκατοστά να βάλει το πόδι του ο Βέργος, για να στείλει με κοντινή προβολή την μπάλα στα δίχτυα.

24′ Φάση για τον Παναιτωλικό. Στην εξέλιξη της προηγούμενης φάσης, οι γηπεδούχοι βγήκαν στην αντεπίθεση. Ο Βέργος έπιασε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά εκείνο έφυγε αρκετά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

23′ Ευκαιρία για τον Π.Α.Ο.Κ. Κεφαλιά του Βαρέλα, μπλοκάρει ο Ροντρίγκεζ.

19′ Σουτ του Ντουάρτε, κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.

17′ Φάση σε δύο χρόνους για τον Παναιτωλικό. Σε πρώτη ο Πασχαλάκης απομακρύνει το παράλληλο γύρισμα του Μόρσεϊ, ενώ σε δεύτερο έχει απάντηση και στην τελική του Βέργου.

15′ Ευκαιρία για τον Π.Α.Ο.Κ. Αποκρούει ο Ροντρίγκεζ το σουτ στην κίνηση από τον Αουγκούστο. Προηγήθηκε ωραίο γύρισμα του Μιτρίτσα.

12′ Καθυστέρησε να εκτελέσει ή να πασάρει εντός της αντίπαλης περιοχής ο Μιτρίτσα.

9′ Απομακρύνει ο Σίντκλεϊ το γέμισμα προς την περιοχή του Π.Α.Ο.Κ., κόρνερ για τους γηπεδούχους.

2′ Φάση για τον Π.Α.Ο.Κ. Διαγώνιο σουτ του Μουργκ εντός της περιοχής, αποκρούει ο Ροντρίγκεζ.