SL1 – Τέλος παιχνιδιού: Παναιτωλικός (1-3) Ατρόμητος Αθ.

Ο Ατρόμητος έπειτα από περίπου 3,5 μήνες επιστρέφει στις νίκες, επικρατώντας 3-1 του Παναιτωλικού, που οριστικά και αμετάκλητα θα διεκδικήσει την παραμονή του μέσω αγώνων μπαράζ.

Λήξη της αναμέτρησης!

91′ 1-3 ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΤΣΟΛΑ!

90′ ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! Ο Θεοδωράκης ανατρέπει τον Καρέλη, αλλά ο Γκορτσίλας έχει κάνει μεγάλο λάθος, αφού οι Αγρινιώτες σκόραραν άμεσα με τον Ματσόλα.

88′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! 0-3 ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΟΥΣΟ ΑΠΟ ΤΗ ΒΟΥΛΑ!

86′ ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Ο Μεντίνα ανατρέπει με τον πιο χαζό τρόπο τον Γιακουμάκη.

85′ Σουτ του Ταχάρ, έδιωξε με το κεφάλι ο Γούτας

79′ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! Τραυματίας ο Θεοδωράκης στον Ατρόμητο! Πρόκειται για τον τρίτο γκολκίπερ των Περιστεριωτών και είναι πιθανό να περάσει στο ματς ο τέταρτος Σάλτας

75′ Δεν φαίνεται να απειλείται ο Ατρόμητος από τον απογοητευμένο και απογοητευτικό Παναιτωλικό

70′ Κίτρινη κάρτα στον Εντινγκά

68′ Κίτρινη κάρτα στον Νάτσο

68′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός Γκάλο, μέσα Κωτσόπουλος

65′ Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός Ενσικουλού, Ούμπιδες, μέσα οι Νταβιώτης, Νάτσος

62′ Τριπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός Καρασαλίδης, μέσα Καρέλης, εκτός ο Ντουάρτε, μέσα ο Γιάκολις, εκτός ο Βέργος, μέσα ο Ταχάρ.

56′ Διαμαρτυρίες του Παναιτωλικού για φάουλ του Γκάλο στον Μπαρμπόσα έξω από την περιοχή. Πράγματι είχε απλωμένο χέρι ο Γκάλο, έπεσε και εντυπωσιακά ο Μπαρμπόσα. Συνέχεια στο ματς έδειξε ο Γκορτσίλας

54′ Πολύ καλή επέμβαση του Θεοδωράκη σε κόρνερ, στο φάουλ του Μπαρμπόσα.

53′ Φάουλ για τον Παναιτωλικό σε εξαιρετική θέση

52′ Εύκολα ο Ατρόμητος κρατά το προβάδισμα δύο τερμάτων

Ο Ατρόμητος προηγείται 2-0 του Παναιτωλικού με τα γκολ των Ραμπέλο (11′) και Ενσικουλού (20′).

• Λήξη του πρώτου ημιχρόνου

44′ Εκτέλεση φάουλ του Γκάλο, μπλοκάρει ο Κνετ

42′ Κίτρινη κάρτα στον Τσότσαλιτς

41′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Μεντόζα, μέσα ο Ματσόλα

40′ Σέντρα του Μανθάτη από δεξιά, έδιωξε ο Στρούγγης

31′ Φανερά επηρεασμένος ο Παναιτωλικός από την τροπή που έχει πάρει το ματς. Ο Ατρόμητος με δύο τελικές έχει πετύχει δύο γκολ και πλέον το άγχος βαραίνει τα πόδια των γηπεδούχων.

25′ Με βάση τη σημερινή εμφάνιση του Ραμπέλο, αλλά και τη συνεισφορά του στο ματς στο Ηράκλειο κόντρα στον ΟΦΗ που μπήκε ως αλλαγή, προκαλεί εντύπωση το γεγονός ότι ο Χιλιανός δεν έχει πάρει περισσότερες ευκαιρίες στον Ατρόμητο

20′ ΓΚΟΛ Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ! 0-2 ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΣΙΚΟΥΛΟΥ! Ο Ραμπέλο (και πάλι) πρωταγωνιστής, αφού με τη μία βγάζει εξαιρετική μπαλιά για τον Κονγκολέζο που με πλασέ νικάει τον Κνετ!

18′ Σουτ του Ντουάρτε, άουτ η μπάλα.

11′ ΓΚΟΛ Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ! 0-1 ΜΕ ΤΟΝ ΡΑΜΠΕΛΟ! Μπαλιά του Ενσικουλού, ο Ραμπέλο κοντρολάρει και ζαλίζει με υπέροχη προσπάθεια τον Μανθάτη και πετυχαίνει το 0-1! Αυτό είναι και το πρώτο γκολ του Χιλιανού με τη φανέλα του Ατρόμητου!

10′ Εκτέλεση φάουλ του Ούμπιδες, άουτ η μπάλα.

6′ Κερδισμένο κόρνερ από τους γηπεδούχους, τελειώνουν τη φάση οι Περιστεριώτες

4′ Πρωτοβουλία των κινήσεων από τον Παναιτωλικό