SL1 – Τέλος παιχνιδιού: Βόλος Ν.Π.Σ. (3-1) Παναιτωλικός

Τέλος αγώνα: Βόλος – Παναιτωλικός 3-1 | Ο Βόλος πήρε το τρίποντο με το οποίο παραμένει στην 1η θέση της ειδικής βαθμολογίας των πλέι-άουτ, ενώ ο Παναιτωλικός παραμένει προτελευταίος, στο +1 από την ουραγό ΑΕΛ

• Μπήκαμε στις καθυστερήσεις, 4 λεπτά δόθηκαν

86′ Δοκάρι για τον Βέργο σε τετ α τετ

82′ Δοκάρι του Βέργου, αλλά η φάση είναι ως μη γενόμενη λόγω υπόδειξης οφσάιντ

79′ Ευκαιρία για Παναιτωλικό: ο Μανθάτης κάνει τη σέντρα σουτ, αλλά ο Κλέιμαν μπλοκάρει δύσκολα πριν τον ολομόναχο Καρέλη

75′ Φοβερός ρυθμός στο ματς εδώ και κάποια λεπτά, η μπάλα πηγαίνει πάνω-κάτω και οι δύο εστίες απειλούνται σχεδόν σε κάθε φάση

72′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό: ο Ντάλσιο σουτάρει ολομόναχος εντός περιοχής δύο φορές, την πρώτη αποκρούει με τα πόδια πάνω στη γραμμή ο Γκρίλο, την δεύτερη ο Κλέιμαν

70′ Σουτ του Καρέλη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα ψηλά άουτ

67′ Σπουδαία επέμβαση του Κνετ σε κοντινή προβολή του Μπουένο από σέντρα του Φεράρι

66′ Ωραία αντεπίθεση του Βόλου με τελικό αποδέκτη τον Μπαρτόλο, ο οποίος μπαίνει στην περιοχή και σουτάρει, αλλά ο Κνετ μπλοκάρει

55′ O Παναιτωλικός είναι σαφώς ο κυρίαρχος στο πρώτο 10λεπτο του β’ ημιχρόνου. Προσπαθεί να βρει το γκολ που θα τον ξαναβάλει σε θέση να διεκδικήσει έστω έναν βαθμό. Επίσης οι αλλαγές του Δέλλα καθιστούν την ομάδα πολύ πιο επιθετική.

53′ Τριπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό: μπαίνουν Καρέλης, Μανθάτης, Ντάλσιο και βγαίνουν Μεντίνα, Καρασαλίδης, Μεντόζα

51′ Ο Παναιτωλικός σκοράρει με τον Ντίας, αλλά ο Σιδηρόπουλος ακυρώνει σωστά το γκολ για οφσάιντ του Τσότσαλιτς

50′ Ωραία ατομική ενέργεια του Βέργου που μπαίνει στην περιοχή, αλλά ο Μήτογλου παραχωρεί κόρνερ

Λήξη πρώτου ημιχρόνου: Βόλος – Παναιτωλικός 3-1

• 45′ Δίνονται 4 λεπτά καθυστερήσεις, κυρίως λόγω εξέτασης VAR στα δύο καταλογισθέντα πέναλτι

Κεφαλιά-πάσα του Γκρίλο μετά από κόρνερ του Μπουένο, ο Μήτογλου στόπαρε και σκόραρε από κοντά

ΓΚΟΛ για τον Βόλο: Σκοράρει ο Μήτογλου στο 42′ και Βόλος-Παναιτωλικός 3-1

42′ Τετ α τετ του Μπαρτόλο, μετά από πανέξυπνη εκτέλεση φάουλ του Μουένο, διώχνει σε κόρνερ ο Κνετ

41′ Σουτ του Νίνη εντός περιοχής, κοντράρει σε σώματα και απομακρύνεται η μπάλα

Νέα μεγάλη ευκαιρία μέσα σε ένα λεπτό για τον Παναιτωλικό: εξαιρετική ατομική ενέργεια του Αριγίμπι και πάσα παράλληλα με τη γραμμή τέρματος, διώχνει ο Φεράρι πριν την σπρώξουν στα δίχτυα οι φιλοξενούμενοι

Ευστοχεί ο Βέργος και Βόλος – Παναιτωλικός 2-1 στο 36′

Πέναλτι υπέρ του Παναιτωλικού – Ο Βέργος στην εκτέλεση

32′ Ευκαιρία του Ταχάρ να «πυροβολήσει» εντός περιοχής μετά από κόρνερ χάνεται, αφού ο μέσος του Παναιτωλικού φάνηκε να ξαφνιάζεται

31′ Δύσκολη κεφαλιά-ψαράκι του Περέα καταλήγει άουτ

29’Σουτ του Ταχάρ εκτός περιοχής καταλήγει στην αγκαλιά του Κλέιμαν

25′ Σουτ του Μπαρτόλο εκτός περιοχής, δεν είναι καλό και καταλήγει αρκετά έξω.

15′ Πολύ ωραίο σουτ του Ταχάρ εκτός περιοχής, λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι

Ευστοχεί ο Μπουένο: Βόλος-Παναιτωλικός 2-0 στο 13′

11′ Ο Σιδηρόπουλος σφυρίζει αρχικά φάουλ σε χέρι του Ταχάρ, αλλά συμβουλεύεται το VAR και τελικά δίνει πέναλτι υπέρ του Βόλου

10′ Παραλίγο ο Κλέιμαν να κάνει μοιραίο λάθος, χάνοντας την μπάλα από τον Βέργο εντός περιοχής, αλλά τελευταία στιγμή το έσωσε.

5′ Ο Βέργος βγήκε τετ α τετ με τον Κλέιμαν, αλλά υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.

ΓΚΟΛ για τον Βόλο! Στο 3ο λεπτό οι γηπεδούχοι ανοίγουν το σκορ με τον Ριένστρα. Βόλος-Παναιτωλικός 1-0