SL1 – Λήξη της αναμέτρησης: Ολυμπιακός – Παναιτωλικός 2-0

Οι «ερυθρόλευκοι» ξεκλείδωσαν την άμυνα των φιλοξενούμενων στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με τον Ελ Αραμπί, ενώ το τρίποντο κλείδωσε με το γκολ του Καφού, από έτοιμη πάσα που του προσέφερε ο Χασάν.

• 88′ Σουτ του Βέργου και κόρνερ.
  • 86′ ΓΚΟΟΟΛ ο Καφού από ασίστ του Χασάν! Ο Αιγύπτιος κλέβει από τον Μεντίνα και αντί να πλασάρει μοίρασε στον Καφού, που σε κενό τέρμα έκανε το 2-0.
  • 85′ Φάουλ του Μπουχαλάκη στον Μάζουρεκ.
  • 81′ Πλασέ του Καμαρά στην αγκαλιά του Κνετ.
  • 80′ Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.
  • 78′ Βέργος και Ταχάρ αντί Ματσόλα και Κωνσταντόπουλου αντίστοιχα.
  • 77′ Καφού αντί Εμβιλά και Ραφίνια αντί Ρατζέλοβιτς
  • 76′ Δύο παίκτες του Παναιτωλικού δεν προλαβαίνουν να μπουν στην πορεία της μπάλας.
  • 73′ Από την εκτέλεση του Μεντόζα, ο Μάζουρεκ δεν προλαβαίνει στο τσακ να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό.
  • 72′ Σέντρα του Αριγίμπι από αριστερά, ο Χολέμπας σε κόρνερ. Μεντόζα αντί Ντίας.
  • 70′ Χασάν αντί Ελ Αραμπί
  • 65′ Μεντίνα αντί Βάντερσον και Αριγίμπι αντί Τσιγγάρα. Ο Μπουχαλάκης αντί του Μασούρα για τον Ολυμπιακό.
  • 64′ Ο Μασούρας μπαίνει από αριστερά, κάνει το γύρισμα, αλλά δεν υπάρχει κανείς στην πορεία της μπάλας.
  • 62′ Ωραίο γυριστό του Εμβιλά, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία.
  • 61′ Κόρνερ παραχωρεί ο Καρασαλίδης
  • 59′ Ο Ματσόλα σκοράρει, το γκολ δε μετρά ορθώς ως οφσάιντ από την έξυπνη πάσα του Μάζουρεκ.
  • 55′ ΕΥΚΑΡΙΑ Ο Ελ Αραμπί ξανά. Ο Εμβιλά στο δεύτερο δοκάρι, πιάνει κεφαλιά-ασίστ για τον Ελ Αραμπί που αστοχεί από κοντά.
  • 54′ Σουτ του Ρατζέλοβιτς, ο Καρασαλίδης την κόντρα και κόρνερ.
  • 52′ Ο Ελ Αραμπί δεν εκτελεί εγκαίρως, θέλει να τους περάσει όλους και τελικά χάνει την ευκαιρία να σουτάρει.
  • 49′ Σουτ του Ματσόλα άουτ.
  • 48′ ΓΚΟΟΟΛ ο Ελ Αραμπί που ανοίγει λογαριασμό και στο πρωτάθλημα. Ασίστ ο Ρατζέλοβιτς.
  • 48′ Σέντρα του Βαλμπουενά, δεν προλαβαίνει ο Ελ Αραμπί, η μπάλα έξω.
  • 47′ Κόρνερ μετά τη σέντρα του Μπρούνο
  • 46΄ Βαλμπουενά αντί Κάιπερς

45+1′ ΤΕΛΟΣ Α’ ΜΕΡΟΥΣ. Ολυμπιακός-Παναιτωλικός 0-0. Δύο εξαιρετικές επεμβάσεις, μία του Σα στο 14′ στον Μάζουρεκ και μία του Κνετ στον Ελ Αραμπί στο 43′ σφράγισαν το πρώτο μέρος.

• 44′ Σουτ του Χολέμπας μετά το κόρνερ, λίγο έξω από την περιοχή, μόλις άουτ η μπάλα.
  • 43′ Φοβερή επέμβαση του Κνετ, σε κεφαλιά του Ελ Αραμπί σε σέντρα του Μασούρα από δεξιά και κόρνερ. Η καλύτερη φάση στο ματς για τον Ολυμπιακό.
  • 40′ Ο Ελ Αραμπί κλέβει από τον Ντίας (με φάουλ), σεντράρει στο δεύτερο δοκάρι, το σουτ του Μασούρα από πλάγια θέση στην εξωτερική μεριά των γκολπόστ.
  • 39′ Σημαντικό κλέψιμο του Μπρούνο στον Ντίας, πριν βγει απέναντι από τον Σα.
  • 37′ Ο Μάζουρεκ κάνει φάουλ στον Χολέμπας, ένα μέτρο έξω από την περιοχή.
  • 35′ Σουτ του Σεμέδο άουτ.
  • 33′ Εκτέλεση του Μάζουρεκ, βγήκε ο Σα και μάζεψε.
  • 32′ Φάουλ για τράβηγμα και κίτρινη κάρτα ο Σισέ.
  • 30′ Αλλάζει τον σχηματισμό σε 4-2-3-1 ο Μαρτίνς.
  • 25′ Κίτρινη ο Ματσόλα για επικίνδυνο μαρκάρισμα πάνω στον Μπρούνο.
  • 24′ Φάουλ του Βάντερσον στον Ρατζέλοβιτς.
  • 22′ Γυριστό του Εμβιλά άστοχο.
  • 21′ Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.
  • 18′ Φάουλ για τον Παναιτωλικό, έδιωξε ο Κάιπερς.
  • 14′ Μεγάλη επέμβαση ο Σα στο τετ-α-τετ με τον Μάζουρεκ, μετά την εκπληκτική προσπάθεια του Ματσόλα! Με το ένα χέρι ο Σα σταματά τον Αργεντινό από κοντινή απόσταση!
  • 12′ Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό: Ο Ρατζέλοβιτς αποφεύγει δύο παίκτες, πατάει περιοχή από δεξιά και τελειώνει με το αριστερό τη φάση, στην εξωτερική μεριά των γκολπόστ.
  • 7′ Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Η φάση σταματά μετά το διώξιμο, για οφσάιντ στον Μασούρα.
  • 4′ Μπαλιά του Σεμέδο για τον Κάιπερς; βγαίνει ο Κνετ και μαζεύει.
  • 2′ Μπρούνο και Ρατζέλοβιτς στον πρώτο συνδυασμό από δεξιά, ο Σέρβος ανοίγει την μπάλα κι αυτή βγαίνει άουτ.