Super League 1 – Πλέι Άουτ: Ήττα-σοκ για τον Παναιτωλικό

Super League 1 – Τέλος Παιχνιδιού: Παναιτωλικός (1-3) Π.Α.Σ. Λαμία 1964

• Τι κι αν προηγήθηκε στο 55ο λεπτό με σκόρερ τον Λιάβα, ο Παναιτωλικός δέχθηκε στη συνέχεια τρία γκολ και ηττήθηκε για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική στο μίνι Πρωτάθλημα των Πλέι Άουτ της Super League 1.

90’+4′ Γκοοοολ για τη Λαμία! Ο Τσούκαλος βρήκε με υπέροχη κάθετη πάσα τον Μαρτίνεθ, εκείνος βρέθηκε σε τετ-α-τετ με τον Ανέστη και με υπέροχο πλασέ έκανε το 3-1, σφραγίζοντας τη νίκη των Φθιωτών!

90’+3′ Κερδίζουν φάουλ στη μεσαία γραμμή και πολύτιμο χρόνο οι Φθιωτοί.

88′ Πέρασε ανεκμετάλλευτο το κόρνερ και στην αντεπίθεση κερδίζει ένα ακόμη η Λαμία.

87′ Νέο κόρνερ, από την άλλη πλευρά αυτή τη φορά.

87′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, με τον Σιμόν να «κόβει» τη σέντρα του Μόρσεϊ

84′ Πέδρο και Βοΐλης περνούν στις θέσεις των Καρέλη και Μάρτενσον.

83′ Κίτρινη στον Σλίβκα για μαρκάρισμα στον Ντίας.

79′ Ο Στάνκο περνά στη θέση του Βέργου.

77′ Διώχνει σε κόρνερ το επικίνδυνο γύρισμα του Τσούκαλου ο Λάρσον.

75′ Μόρσει και Μπουζούκης στις θέσεις των Κολοβού και Χουάνπι.

71′ Μπεχαράνο και Τσούκαλος πήραν τις θέσεις των Μεδίνα και Νούνιες.

69′ Ο Ντίας πέρασε στη θέση του Σενγκέλια.

67′ Γκοοοολ για τη Λαμία! Οι Φθιωτοί φέρνουν τούμπα το ματς μέσα σε δύο λεπτά! Ο Αμπάντα πρόλαβε την μπάλα και έκανε μία πανέξυπνη σέντρα προς την περιοχή του Παναιτωλικού, με τον Μαρτίνεθ να πλασάρει στην κίνηση τον Ανέστη, για το 2-1!

66′ Γκοοοολ για τη Λαμία! Ο Σιμόν έκανε πανέμορφη διαγώνια σέντρα από τα δεξιά, ο Μεντίνα μπήκε στην πορεία της μπάλας και με πανέμορφη κεφαλιά έκανε το 1-1!

59′ Κίτρινη κάρτα στον Νούνιες για τράβηγμα στον Καρέλη.

58′ Ο Σλίβκα περνά στη θέση του Τζανδάρη.

55′ Γκοοοολ για τον Παναιτωλικό! Ο Λιάβας συνεργάστηκε πανέμορφα με τον Καρέλη, με τον Έλληνα αμυντικό να πλασάρει από το ύψος του πέναλτι, την μπάλα να κοντράρει στο Σιμόν και να καταλήγει στα δίχτυα του Γκαραβέλη, για το 1-0!

50′ Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό στο δεύτερο μέρος. Ο Κολοβός έκανε την κίνηση από τα αριστερά και σέντραρε για τον Καρέλη, με πλασέ εν κινήσει που επιχείρησε ο επιθετικός των Αγρινιωτών να καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτυών του Γκαραβέλη.

49′ Κίτρινη και στον Σιμόν για παρατεταμένο κράτημα στον Χουάνπι.

48′ Κίτρινη κάρτα στον Μλάντεν για μάρκαρισμα στον Νούνιες.

Super League 1 – Τέλος 1ου Ημιχρόνου: Παναιτωλικός (0-0) Π.Α.Σ. Λαμία 1964

Ολοκληρώθηκε πριν από λίγα λεπτά στο Γήπεδο του Αγρινίου το πρώτο ημίχρονο στην αναμέτρηση του Παναιτωλικού με τον Π.Α.Σ. Λαμία 1964 με τις δύο ομάδες να έχουν τις δικές τους ευκαιρίες, χωρίς να καταφέρει καμία να πετύχει γκολ.

Ο Παναιτωλικός δε σκόραρε για 11ο συνεχόμενο πρώτο 45λεπτο.

43′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό μετά από αρκετή ώρα. Ο Κολοβός έκανε το σουτ εν κινήσει εκτός περιοχής, αλλά δεν τοποθέτησε σωστά το σώμα του, με την μπάλα να περνά πολύ πάνω την εστία του Γκαραβέλη.

37′ Κίτρινη κάρτα στον Μάρτενσον για σκληρό μαρκάρισμα στον Νούνιες, λίγο μπροστά από τη μεσαία γραμμή.

33′ Αδύναμο πλασέ του Ασκόφσκι από τα όρια της περιοχής, μετά από ωραία ενέργεια του Ασκόφσκι, μπλοκάρει εύκολα ο Ανέστης.

30′ Καλή στιγμή για τη Λαμία. Ο Μεδίνα βρήκε τον Σιμόν στα πλάγια της περιοχής, ο οποίος σούταρε από πλάγια θέση, με τον Ανέστη να απομακρύνει και την μπάλα να καταλήγει σε κόρνερ.

25′ Μακρινό σουτ του Καρέλη, απομακρύνουν εύκολα οι αμυντικοί της Λαμίας.

22′ Καλή στιγμή για τη Λαμία. Ο Μεδίνα έκανε ωραία ενέργεια και βρήκε τον Βέργο, εκείνος έκανε ωραία σέντρα για τον Μαρτίνεθ, ο Ισπανός σούταρε στην κίνηση, με τον Ανέστη να μπλοκάρει σταθερά.

20′ Γύρισμα του Αμπάντα, καλό σουτ του Βέργου, με τον Ανέστη να ελέγχει τη φάση και να αφήνει την μπάλα να περάσει άουτ.

15′ Ακόμη μία ευκαιρία για τους Αγρινιώτες. Ο Μάρτενσον βρήκε άπλετο χώρο έξω από την περιοχή των φιλοξενούμενων και έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και άλλαξε ελάχιστα πορεία, αλλά ο Γκαραβέλης ήταν σωστά τοποθετημένος και απομάκρυνε.

10′ Πολύ καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό! Ο Σενγκέλια βρήκε χώρο έξω από την περιοχή της Λαμίας και έκανε ένα υπέροχο φαλτσαριστό σουτ, αλλά ο Γκαραβέλης έπεσε στη γωνιά του και έδιωξε σε κόρνερ.

8′ Ακόμη μία μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Μετά από μακρινό γέμισμα, ο Σενγκέλια πέρασε με ωραία ντρίμπλα εν κινήσει τον Γκαραβέλη, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει, με τους αμυντικούς της Λαμίας να διώχνουν έγκαιρα και να απομακρύνουν τον κίνδυνο.

5′ Μετά την εκτέλεση του φάουλ, η μπάλα έφτασε στον Νίκο Καρέλη, ο οποίος επιχείρησε μία σέντρα-σουτ από τα πλάγια της περιοχής, με την μπάλα να περνά δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Γκαραβέλη.

4′ Φάουλ σε καλή θέση για γέμισμα για τον Παναιτωλικό.

1′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Χουάνπι έκανε ωραία κίνηση και βρήκε με ωραία πάσα τον Κολοβό, αλλά εκείνος δεν κατάφερε να νικήσει από πολύ κοντά τον Γκαραβέλη.