Τεχνικά θέματα του Δήμου Θέρμου συζητήθηκαν στη συνάντηση του Δημάρχου κ. Σπύρου Κωνσταντάρα με τον πρόεδρο του ΤΕΕ Αιτωλοακαρνανίας κ. Λίνο Μπλέτσα
- Ο Δήμαρχος Θέρμου, σε ανάρτησή του, αναφέρει:
Η συνεργασία μας ως Δήμος Θέρμου με το Παράρτημα του ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟΥ υπήρξε πάντοτε ουσιαστική και πολυεπίπεδη.
Στο πλαίσιο αυτό είχαμε τη χαρά σήμερα να δεχθούμε το επιστημονικό πόρισμα της ομάδας εργασίας του ΤΕΕ Αιτωλοακαρνανίας με θέμα τον προσεισμικό έλεγχο και τον έλεγχο εγκαταστάσεων σχολικών μονάδων του Δήμου Θέρμου.
Η παράδοση έγινε από τον πρόεδρο του ΤΕΕ Αιτωλοακαρνανίας κ. Λίνο Μπλέτσα στον Δήμαρχο κ. Σπύρο Κωνσταντάρα, παρουσία και των μελών της διοίκησης κ.κ. Κωνσταντίνου Παπαθανασίου και Γερασίμου Βάρσου.
Επίσης είχαμε την ευκαιρία να συζητήσουμε επί πολλών τεχνικών θεμάτων, στα οποία το ΤΕΕ Αιτωλοακαρνανίας μπορεί να συνδράμει με την τεχνογνωσία του, όπως ο δρόμος Θέρμου – Αγρινίου, το Σχέδιο Πόλης και η Ολοκληρωμένη Χωρική Επένδυση (ΟΧΕ) στην λίμνη Τριχωνίδα.
Σχετικά Άρθρα
Στον Antenna Star 103.5 ο Λίνος Μπλέτσας για τις Ενεργειακές Κοινότητες της Περιφέρειας (Ηχητικό)
Η Άννα-Μαρία Παπαχαραλάμπους στον Antenna Star 103.5: «Την επιτυχία τη μετράμε στον δρόμο» (Ηχητικό)
Αλέξανδρος Τσουβέλας: Στον Antenna Star 103.5 με τις δικές του «Αλήθειες» (Ηχητικό)