Με το παραδοσιακό γαϊτανάκι γιόρτασε η Ναύπακτος την Καθαρά Δευτέρα.
- Με την επιμέλεια του Λαογραφικού Πολιτιστικού Χορευτικού Ομίλου Ναυπάκτου «Ανεμογιάννης», στήθηκε το πολύχρομο γαϊτανάκι στο Ενετικό Λιμάνι της πόλης κερδίζοντας τα βλέμματα των δεκάδων κατοίκων και επισκεπτών που συγκεντρώθηκαν στο σημείο.
Η αυλαία των εκδηλώσεων της Αποκριάς και της Καθαράς Δευτέρας, που διοργάνωσε ο Δήμος Ναυπακτίας σε συνεργασία με τοπικούς συλλόγους και φορείς, έκλεισε αφήνοντας σε όλους τις καλύτερες εντυπώσεις.
Σχετικά Άρθρα
Στον Antenna Star 103.5 ο Λίνος Μπλέτσας για τις Ενεργειακές Κοινότητες της Περιφέρειας (Ηχητικό)
Η Άννα-Μαρία Παπαχαραλάμπους στον Antenna Star 103.5: «Την επιτυχία τη μετράμε στον δρόμο» (Ηχητικό)
Αλέξανδρος Τσουβέλας: Στον Antenna Star 103.5 με τις δικές του «Αλήθειες» (Ηχητικό)