Το Σάββατο, 22 Ιουλίου το 1ο Φεστιβάλ Φιλαρμονικών Αμφιλοχίας
- Μόλις πέντε ημέρες απομένουν για το 1ο Φεστιβάλ Φιλαρμονικών που διοργανώνει το Κέντρο Κοινωνικής Ανάπτυξης Δήμου Αμφιλοχίας, το Σάββατο, 22 Ιουλίου 2023, στο Λιμάνι Αμφιλοχίας!
Ξεκινώντας από την Παραλιακή Οδό, οι τέσσερις φιλαρμονικές που συμμετέχουν στο Φεστιβάλ θα ξεκινήσουν στις 20:30 μια μελωδική πορεία δίπλα στη θάλασσα, καταλήγοντας στο χώρο του Λιμανιού, όπου στις 21:30 θα πραγματοποιηθεί το κυρίως μέρος του Φεστιβάλ.
Συμμετέχουν: η μπάντα του Πολεμικού Ναυτικού (τιμώμενη μπάντα), η Δημοτική Φιλαρμονική Αμφιλοχίας, η Φιλαρμονική Δήμου Ιερής Πόλεως Μεσολογγίου «Χρ. Καψάλης» και η Φιλαρμονική Εταιρία Λευκάδας.
Είσοδος Ελεύθερη – πάρκινγκ στο Λιμάνι
Σχετικά Άρθρα
Ο Παν. Μάργαρης στον Antenna Star: «Επιστρέφω στο Αγρίνιο μετά από μερικούς μήνες» (Ηχητικό)
Ο Χρ. Θηβαίος στον Antenna Star: Έχουμε δώσει όμορφες παραστάσεις στο υπέροχο Αγρίνιο (Ηχητικό)
Η Χριστίνα Μπαλάσκα στον Antenna Star 103.5 για το 37ο Συνέδριο Ο.Κ.Λ.Ε. (Ηχητικό)