Αγρίνιο – 28η Οκτωβρίου: Επιμνημόσυνη δέηση και κατάθεση στεφάνων στην Πλ. Δημάδη
- Αφού ολοκληρώθηκε νωρίτερα η τέλεση της Επίσημης Δοξολογίας, αλλά και η εκφώνηση του Πανηγυρικού της ημέρας από τη Διευθύντρια του 2ου Γυμνασίου Αγρινίου και φιλόλογο Ελένη Μπρούτα, στη Μητρόπολη του Αγρινίου, επίσημοι, εκπρόσωποι φορέων, αλλά και πολίτες έφτασαν στην Πλατεία Δημάδη για την Επιμνημόσυνη δέηση και την κατάθεση στεφάνων στο Μνημείο των Πεσόντων.
Μετά από την Πλατεία Δημάδη, ως είθισται, οι παραβρισκόμενοι κατευθύνονται στην Πλατεία Δημοκρατίας για να αναμένουν την έναρξη της παρέλασης, η οποία γίνεται επί της Οδού Παπαστράτου, Πλατείας Δημοκρατίας, Πεζόδρομου Χαρ. Τρικούπη, ενώ το πέρας της είναι στην συμβολή των Οδών Χαρ. Τρικούπη και Μακρή.
Σχετικά Άρθρα
Στον Antenna Star 103.5 ο Λίνος Μπλέτσας για τις Ενεργειακές Κοινότητες της Περιφέρειας (Ηχητικό)
Η Άννα-Μαρία Παπαχαραλάμπους στον Antenna Star 103.5: «Την επιτυχία τη μετράμε στον δρόμο» (Ηχητικό)
Αλέξανδρος Τσουβέλας: Στον Antenna Star 103.5 με τις δικές του «Αλήθειες» (Ηχητικό)