Αγρίνιο: Η επίσημη Δοξολογία στη Μητρόπολη για την 28η Οκτωβρίου
- Με την έπαρση της Σημαίας στην Πλατεία Μαρίας Δημάδη, συνοδεία της Φιλαρμονικής του Δήμου Αγρινίου, ξεκίνησαν οι εκδηλώσεις ανήμερα της Εθνικής Επετείου της 28ης Οκτωβρίου, στο Αγρίνιο.
Μετά τη Σημαία τελέστηκε στον Μητροπολιτικό Ναό της Ζωοδόχου Πηγής Αγρινίου η επίσημη Δοξολογία και η εκφώνηση του πανηγυρικού της ημέρας από τη Διευθύντρια του 2ου Γυμνασίου Αγρινίου, φιλόλογο Ελένη Μπρούτα.
Πριν την έναρξη της Παρέλασης, η οποία έχει προγραμματιστεί για τις 11:00, στην Πλατεία Δημάδη θα τελεστεί Επιμνημόσυνη δέηση και κατάθεση στεφάνων στο Μνημείο των Πεσόντων.
Σχετικά Άρθρα
Στον Antenna Star 103.5 ο Λίνος Μπλέτσας για τις Ενεργειακές Κοινότητες της Περιφέρειας (Ηχητικό)
Η Άννα-Μαρία Παπαχαραλάμπους στον Antenna Star 103.5: «Την επιτυχία τη μετράμε στον δρόμο» (Ηχητικό)
Αλέξανδρος Τσουβέλας: Στον Antenna Star 103.5 με τις δικές του «Αλήθειες» (Ηχητικό)