Δε σταματά τις περιοδείες του στις Δημοτικές Ενότητες του Δήμου ο Υποψήφιος Δήμαρχος Αγρινίου και Επικεφαλής του Συνδυασμού «Αγρίνιο, Πάμε Ψηλά» Κώστας Πιστιόλας.
- Όλο αυτό το διάστημα βρίσκεται σε διαρκή επαφή με τους δημότες και ενημερώνεται για όσα επείγουν την επομένη των εκλογών.
Χθες, το απόγευμα της Τρίτης (12/09), ο Κώστας Πιστιόλας βρέθηκε μαζί με υποψήφιους του Συνδυασμού «Αγρίνιο, Πάμε Ψηλά» στη Δημοτική Ενότητα Αγγελοκάστρου, όπου άκουσε τους δημότες και συζήτησε για τις ανάγκες και όσα τους προβληματίζουν εν όψει μιας δύσκολης χρονιάς που ξεκινά «με μια τραγωδία στη Θεσσαλία, η οποία θα έχει και τεράστιο κοινωνικό και οικονομικό κόστος για όλη την χώρα το επόμενο διάστημα», όπως επεσήμανε χαρακτηριστικά.
Κοινός τόπος, όπου κάθισε ο Κώστας Πιστιόλας, ειδικά με τους νέους συνομιλητές του, ότι πρέπει ο Δήμος να είναι μπροστάρης στο σχεδιασμό της παραγωγικής ανασυγκρότησης και φυσικά να είναι έτοιμος να αντιμετωπίσει τα προβλήματα που ενδεχομένως θα δημιουργηθούν από τις κακοκαιρίες του φθινοπώρου και του χειμώνα, ούτως ώστε να προλάβουμε πλημμυρικά φαινόμενα.
Σχετικά Άρθρα
Στον Antenna Star 103.5 ο Λίνος Μπλέτσας για τις Ενεργειακές Κοινότητες της Περιφέρειας (Ηχητικό)
Η Άννα-Μαρία Παπαχαραλάμπους στον Antenna Star 103.5: «Την επιτυχία τη μετράμε στον δρόμο» (Ηχητικό)
Αλέξανδρος Τσουβέλας: Στον Antenna Star 103.5 με τις δικές του «Αλήθειες» (Ηχητικό)