Αγρίνιο: 21 νεραϊδόσπιτα στο Παπαστράτειο Πάρκο – Ικανοποίηση της «ΔΡΩ»
- Η «ΔΡΩ» – Κίνηση Πολιτών για την Αιτωλοακαρνανία με ικανοποίηση διαπιστώνει ότι στο πλαίσιο της ανάπλασης του Παπαστράτειου Πάρκου υιοθετήθηκε από τον Δήμο Αγρινίου η πρότασή της για τοποθέτηση «δεντρόσπιτων/ νεραϊδόσπιτων» σε κομμένους κορμούς δένδρων.
Τα 21 δεντρόσπιτα κατασκευάστηκαν από τους Αγρινιώτες καλλιτέχνες της ξυλογλυπτικής Sokoro Design και είναι πραγματικά έργα τέχνης. Θεωρούμε πως θα αποτελέσουν πόλο έλξης, χαράς και παιχνιδιού για τους μικρούς επισκέπτες του Πάρκου.
Εν αναμονή πλέον της παράδοσης του Πάρκου στους πολίτες του Αγρινίου τα Μέλη της «ΔΡΩ» ευελπιστούν στην υλοποίηση και των άλλων προτάσεων που έχουν καταθέσει στον Δήμο Αγρινίου, με στόχο την αισθητική και πολιτιστική αναβάθμιση του χώρου του Πάρκου.
Σχετικά Άρθρα
Στον Antenna Star 103.5 ο Λίνος Μπλέτσας για τις Ενεργειακές Κοινότητες της Περιφέρειας (Ηχητικό)
Η Άννα-Μαρία Παπαχαραλάμπους στον Antenna Star 103.5: «Την επιτυχία τη μετράμε στον δρόμο» (Ηχητικό)
Αλέξανδρος Τσουβέλας: Στον Antenna Star 103.5 με τις δικές του «Αλήθειες» (Ηχητικό)