Κοντά στους μαθητές των Δημοτικών Σχολείων σε Όχθια, Ρίγανη και Παντάνασσα βρέθηκαν τα μέλη της Ακτίνας Εθελοντισμού του Δήμου Αγρινίου.
- Οι εθελοντές της Ακτίνας, συνεχίζοντας τη δράση τους, μοίρασαν στους μικρούς μαθητές σχολικά είδη όπως τετράδια, μολύβια, στυλό, μπλοκ ζωγραφικής αλλά και μπάλες ποδοσφαίρου, μάσκες και αντισηπτικά.
«Ο εθελοντισμός, για όλους εμάς στην Ακτίνα, είναι πηγή δύναμης και παράγοντας που μας καθιστά ενεργούς πολίτες. Η χαρά που εισπράξαμε από την επίσκεψη μας στα σχολεία ξεπέρασε τις προσδοκίες μας. Η ανάγκη να βρεθούμε κοντά σε περισσότερους συμπολίτες μας είναι κυρίαρχο συναίσθημα που μας εμψυχώνει να συνεχίσουμε τη δραστηριότητα μας», ανέφερε σχετικά η κ. Βούλα Γουργολίτσα – Αρτίκου, υπεύθυνη της Ακτίνας Εθελοντισμού.
Σχετικά Άρθρα
Στον Antenna Star 103.5 ο Λίνος Μπλέτσας για τις Ενεργειακές Κοινότητες της Περιφέρειας (Ηχητικό)
Η Άννα-Μαρία Παπαχαραλάμπους στον Antenna Star 103.5: «Την επιτυχία τη μετράμε στον δρόμο» (Ηχητικό)
Αλέξανδρος Τσουβέλας: Στον Antenna Star 103.5 με τις δικές του «Αλήθειες» (Ηχητικό)