Με ανάρτησή της μέσα από τον προσωπικό της λογαριασμό στο Facebook η Μαρία Σαλμά γνωστοποίησε την απόφασή της να μην είναι εκ νέου υποψήφια Περιφερειακός Σύμβουλος αλλά να συμπορευτεί στο πλευρό του νυν και εκ νέου Δήμαρχου Αμφιλοχίας, Γιώργου Κατσούλα.
- Πιο συγκεκριμένα αναφέρει τα εξής:
«Τηρώντας μια μακρά παράδοση συνεισφοράς σε κρίσιμες πολιτικές «μάχες» στην Τοπική Αυτοδιοίκηση με νικηφόρα αποτελέσματα όπου άλλαζαν οι Διοικήσεις των Φορέων (Δήμος Αγρινίου το 2014, Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας το 2019), συνεχίζω και αυτή τη φορά συνεισφέροντας με την υποψηφιότητά μου στον συνδυασμό «Αναπτυξιακή Προοπτική» με Επικεφαλής τον Δήμαρχο Αμφιλοχίας Γιώργο Κατσούλα για να αναβαθμίσουμε την πόλη και τα χωριά την επόμενη πενταετία».
Σχετικά Άρθρα
Στον Antenna Star 103.5 ο Λίνος Μπλέτσας για τις Ενεργειακές Κοινότητες της Περιφέρειας (Ηχητικό)
Η Άννα-Μαρία Παπαχαραλάμπους στον Antenna Star 103.5: «Την επιτυχία τη μετράμε στον δρόμο» (Ηχητικό)
Αλέξανδρος Τσουβέλας: Στον Antenna Star 103.5 με τις δικές του «Αλήθειες» (Ηχητικό)