Η συγγραφέας Αριάδνη Δάντε, ο Υπεύθυνος Σχολικών Δραστηριοτήτων Π.Ε. Αιτωλοακαρνανίας Θεόδωρος Τσιλίκας και τα μέλη της ομάδας «Το σεντούκι του παππού», προσκαλούν το Σάββατο 1 Απριλίου, στις 12:00, στο Μουσείο Ιστορίας Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Αιτωλοακαρνανίας στο Αγγελόκαστρο, στη γιορτή για την Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου.
- Στη γιορτή θα πραγματοποιηθούν πέντε ταξίδια σε πέντε ηπείρους και οι μικροί θα ταξιδέψουν τους μεγάλους στα πέρατα του κόσμου μέσα από την Παγκόσμια Δημοτική Ποίηση, τη ζωγραφική και την τεχνολογία.
Η εκδήλωση είναι αφιερωμένη στον αείμνηστο εκπαιδευτικό Περικλή Καίσαρη, συγγραφέα των ποιημάτων που αξιοποιούνται από την ομάδα.
Σχετικά Άρθρα
Στον Antenna Star 103.5 ο Λίνος Μπλέτσας για τις Ενεργειακές Κοινότητες της Περιφέρειας (Ηχητικό)
Η Άννα-Μαρία Παπαχαραλάμπους στον Antenna Star 103.5: «Την επιτυχία τη μετράμε στον δρόμο» (Ηχητικό)
Αλέξανδρος Τσουβέλας: Στον Antenna Star 103.5 με τις δικές του «Αλήθειες» (Ηχητικό)