To Φιλοσοφικό Καφενείο Αγρινίου με χαρά σας προσκαλεί στην πρώτη του συνάντηση με θέμα «Χρόνος και Χρήμα» την Κυριακή 9 Απριλίου, ώρα 11:00 π.μ. στο φιλόξενο χώρο «Το Μύρτιλο», Φιλελλήνων 41, Αγρίνιο.
- Η πρόσκληση είναι ανοιχτή προς όλους, να ανταμώσουμε και να φιλοσοφήσουμε, με σκοπό την ανταλλαγή απόψεων και επιγνώσεων. Δεν είμαστε επαγγελματίες φιλόσοφοι, αλλά αγαπάμε να επικοινωνούμε και να φιλοσοφούμε, γιατί ο ανεξέταστος βίος δεν ταιριάζει στον άνθρωπο.
Η εισήγηση θα γίνει από την Έλενα Τριανταφυλλίδη (Ιατρό, Παθολογοανατόμο) και θα ακολουθήσει συζήτηση με τους παρευρισκόμενους. Επίσης θα συμμετέχουν από Αθήνα διαδικτυακά o Ιωάννης Αυγουστάτος (Ψυχίατρος – Ψυχοθεραπευτής), καθώς και άλλοι εκπρόσωποι της Κίνησης Πνευματικού Ακτιβισμού ΦΩΣ σε ΔΡΑΣΗ.
Σχετικά Άρθρα
Στον Antenna Star 103.5 ο Λίνος Μπλέτσας για τις Ενεργειακές Κοινότητες της Περιφέρειας (Ηχητικό)
Η Άννα-Μαρία Παπαχαραλάμπους στον Antenna Star 103.5: «Την επιτυχία τη μετράμε στον δρόμο» (Ηχητικό)
Αλέξανδρος Τσουβέλας: Στον Antenna Star 103.5 με τις δικές του «Αλήθειες» (Ηχητικό)