Κάτοικοι του χωριού αλλά και πολλοί επισκέπτες από τις γύρω περιοχές από νωρίς επισκεπτόταν το όμορφο ορεινό χωριό της Τριχωνίδας, γεύτηκαν την παραδοσιακή φασολάδα και όλα τα εδέσματα της ημέρας ενώ διασκέδασαν με παραδοσιακή μουσική.
- Η συγκεκριμένη εκδήλωση διοργανώθηκε για 4η συνεχή χρονιά από τον Πολιτιστικό Σύλλογο Οι Φίλοι του Μουσείου Ορεινής Τριχωνίδας και όπως τονίζει ο Πρόεδρος του Βασίλης Λοΐζος «για ακόμη μια φορά ζωντάνεψε η Ανάληψη ενώ δόθηκε η ευκαιρία στους επισκέπτες να γνωριστούν με την περιοχή, οι προσπάθειες συνεχίζονται…».
Σχετικά Άρθρα
Στον Antenna Star 103.5 ο Λίνος Μπλέτσας για τις Ενεργειακές Κοινότητες της Περιφέρειας (Ηχητικό)
Η Άννα-Μαρία Παπαχαραλάμπους στον Antenna Star 103.5: «Την επιτυχία τη μετράμε στον δρόμο» (Ηχητικό)
Αλέξανδρος Τσουβέλας: Στον Antenna Star 103.5 με τις δικές του «Αλήθειες» (Ηχητικό)