Ξεπέρασε κάθε προσδοκία η συμμετοχή του κόσμου στις εκδηλώσεις του Δήμου Ναυπακτίας το Σάββατο, 25 Φεβρουαρίου 2023. Νωρίς το απόγευμα άναψε η μεγάλη φωτιά στην πλατεία του Ενετικού Λιμανιού και στήθηκε ο Χορός των «Σκλαραίων» από δεκάδες κατοίκους και επισκέπτες, σε μία γιορτή που πραγματοποιήθηκε για πρώτη φορά με επιμέλεια του Νίκου Ζωργιού.
- Το βράδυ, το γλέντι συνεχίστηκε στο Στενοπάζαρο, εκεί όπου ο Σύλλογος «Ναύπακτος: Πολιτιστικές Διαδρομές» προσέφερε κεράσματα και σουβλάκια στην αγαπημένη γιορτή των ναυπακτίων, τους «Νταβάδες στην οδό Μεζεδίων». Φέτος, το γλέντι έγινε υπό τους ήχους της ρεμπέτικης μουσικής των παιδιών από το Μολύκρειο.
Οι εκδηλώσεις του Δήμου Ναυπακτίας συνεχίζονται σήμερα Κυριακή, 26 Φεβρουαρίου 2023 με την Καρναβαλική Παρέλαση και το μεγάλο party που θα ακολουθήσει στο Λιμάνι με τους djs Fokion και Psycho!
Σχετικά Άρθρα
Στον Antenna Star 103.5 ο Λίνος Μπλέτσας για τις Ενεργειακές Κοινότητες της Περιφέρειας (Ηχητικό)
Η Άννα-Μαρία Παπαχαραλάμπους στον Antenna Star 103.5: «Την επιτυχία τη μετράμε στον δρόμο» (Ηχητικό)
Αλέξανδρος Τσουβέλας: Στον Antenna Star 103.5 με τις δικές του «Αλήθειες» (Ηχητικό)