Αγρίνιο: Κινητοποίηση της Πυροσβεστικής για φωτιά κοντά στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο
- Στο …πόδι ξανά μια ολόκληρη περιοχή αλλά και η Πυροσβεστική για νέα φωτιά στην περιοχή του Δημοτικού Αθλητικού Κέντρου (Δ.Α.Κ.) Αγρινίου «Μιχάλης Κούσης».
Το νέο περιστατικό που έχει αναστατώσει την περιοχή σημειώθηκε το μεσημέρι της Τρίτης (19.9.23) σε ένα σημείο όπου βρίσκεται ημιτελές κτήριο και συχνά πυκνά …καίγονται λάστιχα!
«Θα μας κάψουν ζωντανούς κάποια μέρα» καταγγέλλουν κάτοικοι στο sinidisi.gr που βλέπουν την…ιστορία να επαναλαμβάνεται
Να σημειωθεί πως η περιοχή έχει «πνιγεί» στους καπνούς και 10 οχήματα της Πυροσβεστικής βρίσκονται ήδη στο σημείο με τουλάχιστον 20 άνδρες να έχουν ριχθεί στη «μάχη» για να αποτραπεί η επέκταση της φωτιάς.
Σχετικά Άρθρα
Στον Antenna Star 103.5 ο Λίνος Μπλέτσας για τις Ενεργειακές Κοινότητες της Περιφέρειας (Ηχητικό)
Η Άννα-Μαρία Παπαχαραλάμπους στον Antenna Star 103.5: «Την επιτυχία τη μετράμε στον δρόμο» (Ηχητικό)
Αλέξανδρος Τσουβέλας: Στον Antenna Star 103.5 με τις δικές του «Αλήθειες» (Ηχητικό)