Νίκος Σακαρέλος: Μια αξιοπρόσεκτη υποψηφιότητα με τον Κ. Πιστιόλα
- Αποτελεί αναμφισβήτητα μία σημαντική και αξιοπρόσεκτη υποψηφιότητα στο ψηφοδέλτιο της Παράταξης «Αγρίνιο, Πάμε Ψηλά» του Κώστα Πιστιόλα η υποψηφιότητα του Νίκου Σακαρέλου, ανθρώπου με μεγάλη προσφορά τόσο στην κοινωνία, όσο και στην πολιτική μιας και ο Νίκος Σακαρέλος διετέλεσε, εκτός των άλλων, επί πολλά χρόνια Γραμματέας της Τοπικής Οργάνωσης του ΠΑ.ΣΟ.Κ. Νεάπολης του Δήμου Αγρινίου.
Στον επαγγελματικό τομέα (λογιστής) διέγραψε και συνεχίζει να διαγράφει μια λαμπρή καριέρα και σήμερα βρίσκεται στη θέση του Οικονομικού Διευθυντή του Αγροτικού Συνεταιρισμού «Ένωση» Αγρινίου, θέση την οποία κατέχει από το 2003 ενώ πριν και μετά την αποφοίτησή του από τη Σχολή Διοίκησης και Οικονομίας του Τ.Ε.Ι. Πάτρα εργάστηκε σε λογιστικό γραφείο.
Ο Νίκος Σακαρέλος γεννήθηκε στη Μεγάλη Χώρα Αγρινίου και σήμερα διαμένει στον Άγιο Κωνσταντίνο.
Μαζί με τη σύζυγό του Μαρία Γκούμα, που έχει λογιστικό γραφείο και είναι ελεύθερη επαγγελματίας έχουν αποκτήσει δύο παιδιά.
Σχετικά Άρθρα
Στον Antenna Star 103.5 ο Λίνος Μπλέτσας για τις Ενεργειακές Κοινότητες της Περιφέρειας (Ηχητικό)
Η Άννα-Μαρία Παπαχαραλάμπους στον Antenna Star 103.5: «Την επιτυχία τη μετράμε στον δρόμο» (Ηχητικό)
Αλέξανδρος Τσουβέλας: Στον Antenna Star 103.5 με τις δικές του «Αλήθειες» (Ηχητικό)